Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Fatmir Xhafaj i reformës në drejtësi hetues i torturës në kohën e shokut Veri (film)

Nga 27-shi 0

Top Story udhëtoi drejt Krujës, për të gërmuar mbi të kaluarën e Xhafajt, si hetues.

Filmimet, Top Story i përqëndroi tek një godinë, e cila sot është Prokuroria e Rrethit Krujë, por dikur ka shërbyer si hetuesi.

Këtu janë marrë në pyetje, janë dhunuar psikoligjikisht dhe fizikisht, janë izoluar dhe kryer tortura ndaj njerëzve të pafajshëm.

Vetëm Fatmiri nuk kursehej ndaj “armiqve” të Partisë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej