- Advertisement -

TAG

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë

Goditja nga Covid-19, Sejko: Do të ketë rritje të kredive të këqija

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko deklaroi në Kuvend se kriza e Covid-19 pritet të rrisë nivelin e kredive me probleme, që aktualisht...

VOA: FMN rrëzon nismat e mëdha të qeverisë shqiptare

Fondi Monetar Ndërkombëtar është kundër nismës së propozuar nga Qeveria shqiptare për të hequr, deri në vitin 2029, tatim-fitimin për të gjitha bizneset me...

Situata gjatë pandemisë, Guvernatori Gent Sejko: Janë humbur 17 mijë vende pune, ekonomia varet nga kohëzgjatja e kësaj situate

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko në një konferencë për media ka folur për situatën ekonomike në Shqipëri gjatë pandemisë. Ai tha se rreth...

Sa është prekur ekonomia jonë nga pandemia?/ Guvernatori Sejko: Efektet do jenë të forta

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko në një konferencë për shtyp ka deklaruar se kriza e Covid-19 ka dëmtuar rëndë ekonominë. Sejko ka theksuar...

Sejko: BSh ul normën e interesit nga 1% në 0,5%, të minimizojmë pasojat e pandemisë

Këshilli i Mbikëqyrjes së Bankës së Shqipërisë ka vendosur që të përgjysmojë normën bazë të interesit për lekun nga 1 për qind në 0.5...

Rama-Bashës: “Bëjnë ftesa për t’u djegur bankat, për t’ju turrur shtëpive tuaja”

Pas letrës publike që kryetari i PD-së Lulzim Basha i dërgoi bankave të nivelit të dytë, ku u bënte thirrje që mos të rrezikojnë...

Basha letër bankave: Mos rrezikoni me financimin e PPP-ve, janë para të pista

Kryetari i PD-se Lulzim Basha i ka dërguar bankave të nivelit të dytë dhe Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë një letër, ku u bën...

Guvernatori Sejko prezanton kartëmonedhat e reja, ja si do jenë (foto)

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko ka prezantuar para pak minutash serinë e re të kartëmonedhave shqiptare. Sipas tij dizajni i ri i kartëmonedhave...

Sejko: Inflacioni rritje të lehtë, ekonomia shqiptare do vijojë të rritet

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko ka deklaruar se sipas Institutit të Statistikave, inflacioni në vend ka pasur një rritje të lehtë. Në një...

Latest news

Abuzimi me të miturën, Prokuroria mbyll hetimet për Abaz Dogën

Prokuroria mbyll hetimet për Abaz Dogën, Klajdi Poçin dhe dy të miturit R.O. dhe F.B. të akuzuar për abuzim seksual me vajzën e mitur...

Regjistrohen 3 raste të reja me koronavirus në Gjirokastër, mes tyre një nxënës shkolle

Raste të reja me koronavirus shfaqen në Gjirokastër. Mësohet se tre rastet u raportuan gjatë këtyre 24 orëve, ndërsa bëhet fjalë për një nxënës në...

“Kujdes me higjienën”, Kalo apel qytetarëve: Tendencë rizgjimi të rasteve me COVID-19 në vjeshtë

Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo paralajmëron se vjeshta do të ketë një tendencë në rritje të rasteve me COVID-19. Kalo thekson se në këtë...

Naftëtarët e Ballshit paralajmërojnë grevë: Ministrja u tregua shumë arrogante me ne

Naftëtarët e Ballshit shohin grevën e urisë si alternative për zgjidhjen e situatës. Mësohet se kreu i Sindikatës se naftëtarëve të bashkuar, Sokol Dautaj ka...

Hoti: Asociacioni është temë e mbyllur për Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka deklaruar këtë të hënë se çështja e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë është një temë...
- Advertisement -