Rama-Bashës: “Bëjnë ftesa për t’u djegur bankat, për t’ju turrur shtëpive tuaja”

Duhet të lëçisni

Edi Rama fluturon deri në Liban të pozojë me fëmijët që dolën nga kampi famëkeq (film)

U ngut të shkonte në Liban. Shkoi në një hotel luksoz dhe ia sollën katër fëmijë dhe ai filmoi, bëri foto dhe pastaj iku...

Frika nga përhapja e COVID-19 në biblioteka, Kisha e Vienës kthehet në sallë studimi

Kisha Votive e Vienës është transformuar në një ambient ku të gjithë studentët e Universitetit të Vienës mund të shkojnë të dëgjojnë leksionet ose...

Trump kapet me median duke përsëritur 11 herë fjalën “Covid” (film)

Donald Trump mendon se mediat që raportojnë vazhdimisht lajme për COVID-19 kërkojnë vetëm të trembin njerëzit. Gjatë një tubimi në Karolinën e Veriut ai tha:...

Paralajmërimi i frikshëm i NASA-s: Asteroidi pritet të kalojë afër Tokës në orët në vijim

Asteroidi me kodin QD5 2020, i cili sipas NASA-s është me një madhësi sa Piramida e Gizës, pritet të përplaset me tokën në orët...

Pas letrës publike që kryetari i PD-së Lulzim Basha i dërgoi bankave të nivelit të dytë, ku u bënte thirrje që mos të rrezikojnë me financimin e PPP-ve, pasi sipas tij janë para te pista, ka reaguar kryeministri Edi Rama.

Rama iu përgjigj Bashës duke thënë se; “Bëjnë ftesa për t’u djegur bankat, për t’ju turrur shtëpive tuaja”.

“Ndërkohë që fryma e agresivitetit kundër përfaqësuesit të një familje të madhe apo kundër këtij gogolit, “oligarkut” rritet dhe ju e dini shumë mirë, pasi i keni parë dhe dëgjuar të gjithë që arrihet deri në pikën që dilet nëpër televizor dhe flitet në emër të shoqërisë dhe të pavarurve dhe bëhen ftesa për të djegur ndërmarrjet tuaja, bëhen ftesa për të djegur bankat. Bëhen ftesa për t’ju turrur shtëpive tuaja do të ishte ndoshta jo e mirëkuptueshme por e kuptueshme nëse do të kishim të bënim me një realitet kur një grup njerëzish me para vendosin për shoqëritë. Apo vendosin për çdo gjë që parlamenti miraton, por nuk ka gjë më larg të vërtetës sesa kjo dhe sesa ideja që këtu një grup njerëzish e ka fushë me lule apo që kush është kompani e madhe apo biznesmen apo biznesgrua në këtë nivel nuk ka probleme”, tha Rama.

 

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Edi Rama fluturon deri në Liban të pozojë me fëmijët që dolën nga kampi famëkeq (film)

U ngut të shkonte në Liban. Shkoi në një hotel luksoz dhe ia sollën katër fëmijë dhe ai filmoi, bëri foto dhe pastaj iku...

Frika nga përhapja e COVID-19 në biblioteka, Kisha e Vienës kthehet në sallë studimi

Kisha Votive e Vienës është transformuar në një ambient ku të gjithë studentët e Universitetit të Vienës mund të shkojnë të dëgjojnë leksionet ose...

Trump kapet me median duke përsëritur 11 herë fjalën “Covid” (film)

Donald Trump mendon se mediat që raportojnë vazhdimisht lajme për COVID-19 kërkojnë vetëm të trembin njerëzit. Gjatë një tubimi në Karolinën e Veriut ai tha:...

Paralajmërimi i frikshëm i NASA-s: Asteroidi pritet të kalojë afër Tokës në orët në vijim

Asteroidi me kodin QD5 2020, i cili sipas NASA-s është me një madhësi sa Piramida e Gizës, pritet të përplaset me tokën në orët...

Prefekti i Kukësit i ashpër ndaj Task-Forcës: Të infektuarit po dalin në pazar dhe ju s’po bëni detyrën, do mbani përgjegjësi

Prefekti i Kukësit Zenel Kuçana ka kritikuar ashpër drejtuesit e institucioneve kryesore, për të cilët thotë se nuk po e kryejnë si duhet punën...