- Advertisement -

TAG

greva e urisë

Naftëtarja në grevën e urisë: Mes nesh ka gra që vuajnë nga kanceri i gjirit

Një prej grave naftëtare në ditën e tretë të grevës së urisë ka deklaruar se mes tyre ka gra që vuajnë nga kanceri i gjirit. Ajo...

Vasili: Dita e ndëshkimit për këtë qeveri kriminale do të jetë 25 prilli

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, renditi njerin pas tjetrit, problemet e mëdha me të cilat po përballen sot qytetarët, deri tek greva e urisë...

Pas Peqinit, Shënkollit dhe Burrelit nis greva e urisë dhe në burgun e Rrogozhinës

Shumë të dënuar në burgun e Rrogozhinës janë futur në grevë urie duke iu bashkuar të dënuarve të tjera në burgjet e Peqinit, Reçit,...

Vijon greva në burgun e Shënkollit, të burgosurit refuzojnë ushqimin

Të paraburgosurit në burgun e Shënkollit vijojnë grevën e urisë në ditën e tyre të pestë. Lidhur me kërkesat e tyre autoritetet ende nuk...

Studentët: Të martën skadon ultimatumi. Afrohet greva e urisë, nëse qeveria nuk reagon (film)

Pasi refuzuan dialogun me kryeministrin, studentët lajmërojnë një protestë akoma dhe më masive, meqë nesër priten shumë të tjerë të vijnë nga shtëpitë. Studentët thonë...

20 shkurti ’91 nuk e frymëzon dot PD-në e Kastriot Islamit

Nën ombrellën e opozitës nuk ka studentë që organizuan 8 dhjetorin e 20 shkurtin. Është  Lulzim Basha i rrethuar nga ish-komunistë, ish-deputetë socialistë dhe...

Përmbytjet në Shkodër, banorët ndërpresin grevën e urisë

Banorët e zonave të përmbytura në Shkodër kanë ndërprerë mbrëmë grevën e urisë, për shkak të kushteve të vështira. Disa banorë të zonës së NënShkodrës...

Doktori përgëzon kundërshtaren e Lulit

Doktori nuk e ka fshehur stimën për deputeten deri tani të pavarur, Mesila Doda në sallën e Kuvendit. 25 vjet më parë ajo gjendej në...

Latest news

Me mandatin e tretë të Ramës, Shqipëria i afrohet Kolumbisë jo Europës

Me statusin në Tëitter në mbrojtje të gruas së Carlos , Edi Rama i dha përgjigje dhe pyetjes pse e do mandatin e tretë. Sikur...

Tentoi të futej në Shqipëri pa deklaruar paratë, sekuestrohen 21.900 paund të qytetares britanike

Në doganën e Rinasit janë sekuestruar 21.900 paund, të cilat i përkisnin një qytetareje britanike. Shtetases britanike me iniciale J.R.B iu gjetën paratë e padeklaruara...

Besnik Muçi: Soreca dhe Reforma në Drejtësi si “Aventurë Unike”

Nga Besnik Muçi “Reforma në Drejtësi ka qënë një Aventurë Unike”- tha me gojën plot dhe me një “pafajësi unike” mbrënë në televizionin “euro news...

4 viktima dhe qindra të infektuar në 24 orë, tejmbushen spitalet COVID

Në 24 orët e fundit në vendin tonë kanë humbur jetën 4 persona për shkak të COVID-19, ndërkohë që kanë rezultuar pozitivë 299 të...

Zbulimi sensacional: Roma ishte koloni sarde, pra pellazge

Zërat që  shkrimet e para të gjetura në Italinë e sotme ishin latine, përditë e më shumë po e marrin të vërtetë se ato...
- Advertisement -