Naftëtarja në grevën e urisë: Mes nesh ka gra që vuajnë nga kanceri i gjirit

Duhet të lëçisni

Komiteti për Covid mblidhet nesër, paralajmërohen kufizime ekstreme

Ministria e Shëndetësisë në një njoftim për media ka paralajmëruar se nesër Komiteti për vlerësim dhe koordinimin e situatës epidemiologjike rreth Covid-19 do të...

Të bëheshe ministër dhe ti pështyje.. mu në zemër

Nga Anila Hoxha Janë 11 mijë policë në krye te detyrës. Paguhen keq. Me uniforma të dala boje dhe këpucë kartoni. Por ata vazhdojnë ne...

Aksident i trefishtë në Rinas, plagosen 6 persona, nisen me urgjencë drejt spitalit

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Fushë-Prezë mbrëmjen e sotme, ku janë përfshirë 3 automjete. Si pasojë e aksidentit janë dëmtuar 6 shtetas me...

Çekia zgjat gjendjen e jashtëzakonshme deri në 20 Nëntor, rastet janë në rënie

Parlamenti i Republikës Çeke, ka votuar sot vendimin për të shtyrë gjendjen e jashtëzakonshme deri në datën 20 Nëntor. Ky vendim vjen pas shpalljes së...

Një prej grave naftëtare në ditën e tretë të grevës së urisë ka deklaruar se mes tyre ka gra që vuajnë nga kanceri i gjirit.

Ajo tha se kjo e bën akoma më të madhe sakrificën për t’u futur në grevë urie, ndërsa bëri thirrje që të bëhet një konferencë për t’i dhënë zgjidhje problemit të tyre, duke lënë politikën mënjëanë.

“Ju falenderojmë që erdhët dhe ju përgjigjet thirrjes sonë. Ishalla i përgjigjen edhe shumë zonja të qeverisë. jemi në një muaj të dhimbshëm, në muajin Tetor të kancerit të gjirit. Dhe e them me bindje të plotë, se këtu, në rangun këtu ka gra me këto probleme.

E mendoni se çfarë sakrifice po bëjmë. E mendoni që nuk po arrijmë të shkojmë të shohim njerëzit. E mendoj dhe e them me shpirt ta lëmë politikën me një anë. Prandaj duhet të mblidheni të bëni një konferencë që t’i japim një zgjidhje. Kërkojmë zgjidhje“, shprehet ajo.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Komiteti për Covid mblidhet nesër, paralajmërohen kufizime ekstreme

Ministria e Shëndetësisë në një njoftim për media ka paralajmëruar se nesër Komiteti për vlerësim dhe koordinimin e situatës epidemiologjike rreth Covid-19 do të...

Të bëheshe ministër dhe ti pështyje.. mu në zemër

Nga Anila Hoxha Janë 11 mijë policë në krye te detyrës. Paguhen keq. Me uniforma të dala boje dhe këpucë kartoni. Por ata vazhdojnë ne...

Aksident i trefishtë në Rinas, plagosen 6 persona, nisen me urgjencë drejt spitalit

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Fushë-Prezë mbrëmjen e sotme, ku janë përfshirë 3 automjete. Si pasojë e aksidentit janë dëmtuar 6 shtetas me...

Çekia zgjat gjendjen e jashtëzakonshme deri në 20 Nëntor, rastet janë në rënie

Parlamenti i Republikës Çeke, ka votuar sot vendimin për të shtyrë gjendjen e jashtëzakonshme deri në datën 20 Nëntor. Ky vendim vjen pas shpalljes së...

Specialisti: Mos u afroni në brigje, pritet një tjetër cunami! Prefekti i Izmirit: Shteti është në këmbë

Pas situatës së krijuar nga tërmeti i fuqishëm ne Turqi, Presfekti i Izmirti deklaroi se qytetarët duhet të bashkëpunojnë për menaxhimin e kësaj situate...