- Advertisement -

TAG

Greqia

Lockdowni total në Greqi do të ketë shtyrje: Rrezikohen festat e fundvitit

Zëdhënësi i qeverisë, Stelios Petsas deklaroi se Greqia nuk do të rihapet më datë 30 nëntor siç ishte parashikuar nga qeveria kur u vendosën...

Greqia konfirmon 84 viktima dhe 1,388 raste të reja me koronavirus

Greqi ka konfirmuar ditën e sotme 1,388 raste të reja me koronavirus. Po ashtu, në bazë të të dhënave të publikuara nga autoritetet Shëndetësore, brenda...

Greqia i ndaloi, 28 tetori grek festohet në Shqipëri/ Ironizon Llalla: Policia shqiptare dënon vetëm PDIU-në (Film)

28 tetori i vitit 1940 që njihet si dita e "JO"-së, ditë kur u shënua fillimi i luftës italo-greke dhe më e rëndësishmja e...

“Deti” në Hagë, prag tradhtie kombëtare? Abazi: Rrezikojmë të humbasim territore detar

I ftuar në studion e “Abc-ja e mëngjesit”, me Enkel Demin, drejtuesi i Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, Bojken Abazi foli për çështjen e detit...

Lëvizja Vetëvendosje: Mitsotakis dhe Dendias nxjerrin zbuluar tentativën e Ramës për tradhti kombëtare

Lëvizja Vetëvendosje në Shqipëri referuar deklaratave të politikanëve grekë lidhur me çështjen e detit, thekson se arsyeja që Greqia ka pëzgjedhur GjND-në, është për...

Rama për detin Jon, lëvizje drejt një tentative të pastër për tradhëti kombëtare

Nga Boiken Abazi Ata që pyesin se cila është zgjidhja për Detin Jon me Greqinë, u duhet dhënë përgjigje me pyetjen "Cili është problemi?". Pa...

“Ndarja e detit”, Abazi: Rama po lëviz drejt një tentative për tradhti kombëtare

Boiken Abazi, drejtori i Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri tha se Greqia nuk ka asnjë akt juridik për zgjerimin me 12md në Detin Jon, vetëm...

Basha kërkon që çështja e kufirit detar të çohet në Hagë pas zgjedhjeve të 25 Prillit

Ditën e martë, Shqipëria dhe Greqia ranë dakord që çështjen e kufirit detar ta çojnë në Hagë për ta zgjidhur. Lidhur me këtë kryetari...

Idrizi: Rama fliste ndryshe për Çështjen Çame, sot e ka hequr nga fjalori

Kryefjala e ditës së sotme e zhvillimeve të ditës ishte protesta e organizuar nga PDIU dhe shoqata Çamëria kundër vizitës së Ministrit të Jashtëm...

“Shkojmë në Hagë për detin”, gazetari: Pse gjykata ndërkombëtare është në disfavor të Shqipërisë

Greqia dhe Shqipëria ranë dakord sot që marrëveshja për çështjen e detit të shkojë në gjykatë ndërkombëtare. Vendimi u bë i ditur nga kryeministri...

Latest news

“Ky është një urdhër i…”, Angela Merkel zbulon arsyen pse nuk e ka bërë ende vaksinën

Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se nuk e ka marrë ende vaksinën e koronavirusit. Gjatë një interviste për një gazetë gjermane, kancelarja thekson: “Unë jam 66...

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...
- Advertisement -