- Advertisement -

TAG

grabitja

Zbardhet dëshmia e biznesmenit Petrit Lazes: Pashë dy të rinj të gjatë, u përleshëm dhe më qëlluan

Biznesmeni Petrit Laze, i cili ra pre e grabitjes në banesën e tij pasi ka kaluar fazën kritike për jetën, duke dhënë edhe dëshminë...

Grabitja në Tiranë/ Plagosen bashkëshortët në sy të fëmijës brenda shtëpisë së tyre

Dy persona kanë mbetur të plagosur me armë zjarri në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Njazi Meka”, ku të shtënat me armë janë dëgjuar...

Grabitja e kasafortës në Krujë/ Drejtori i Postës: Përgjegjësia është e kompanisë së sigurisë

Drejtori i Postës Shqiptare, Laert Duraj ka reaguar pas ngjarjes së djeshme në Krujë, ku disa persona grabitën kasafortën me paratë e planifikuara për...

Arrestimi i katër personave për grabitjen në Rinas/ Rama: Zhvillim inkurajues

Pas arrestimit të katër personave, të cilët dyshohen si të implikuar në grabitjen e parave në aeroportin e Rinasit, ka reaguar edhe kryeministri Rama. Përmes...

Grabitja/Policia detaje për operacionin me 4 të arrestuar

Një ditë pas lajmit të për arrestimin e katër personave, për lidhje me grabitjen në aeroportin e Rinasit, Policia e Shtetit jep versionin e...

Berisha: Paratë e grabitjes së shekullit u gjetën!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me deklaratën e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj për grabitjen në aeroportin e Rinasit. Përmes një statusi në facebook,...

Identifikohen dy nga autorët e grabitjes në Rinas, policia kontrolle në Fushë-Krujë

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka mbledhur mëngjesin e sotëm krerët më të lartë të policisë, në drejtorinë e policisë së Tiranës, e cila...

Skandali! Ushtria u fut në Rinas vetëm 30 orë pas grabitjes së 10 milion euro

Nga Petrit Vasili Skandali!! Ushtria u fut në Rinas vetëm 30 orë pas grabitjes së 10 milion euro. PSE vetëm pas 30 orëve??? Lleshaj tha: "U tha...

Faleminderit zotit për bombën!

Nga Frrok Çupi/ Përderisa “qeveria  nuk mund të përmbyset ndryshe përveçse me dinamit, atëherë duhet të falënderohet Zoti për dinamitin!”, pat shkruar shkrimtari amerikan, Mark...

Vjedhja në Rinas/ Paloka: A janë strukturat e këtij shteti organizatore direkt të kësaj grabitjeje?

Lidhur me grabitjen në aeroportin e Rinasit, ka reaguar pak minuta më parë ish deputeti i opozitës Edi Paloka. Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, ...

Latest news

OFL zbarkon në Elbasan, 5 të dënuarit që duhet të “zbardhin” pasurinë

OFL i ka dërguar formularin për deklarimin e pasurisë pesë personave të dënuar për trafik dhe kultivim të lëndëve narkotike në Elbasan. Ata janë Artan...

Gjykata e Elbasanit lë në burg Erjon Alibejn, i arrestuar për dy vrasje

Gjykata e Elbasanit ka lënë në fuqi masën “Arrest në burg” për Erjon Alibejn, i arrestuar të premten për dy vrasje. Alibej akuzohet si organizator...

Gazeta greke hapet me titullin “F**k you Erdogan”/ Turqia padi ndaj drejtuesve të medias

Një artikull i disa ditëve më parë i gazetës greke “Dimokratia”, që fyente publikisht në gjuhën turke presidentin turk, Erdogan, ku shkruante “Fuck you...

Rama inspekton punimet për landfillin e ri të Beratit: 7 vite më parë Shqipëria ishte turpi i botës

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar punimet për landfillin e ri të Beratit që do të administrojë mbetjet e qytetit, Kuçovës e Urës Vajgurore. Rama thotë...

Një vit nga tërmeti 21 shtatorit, Vasili: Qytetarët rrinë akoma në çadra dhe kontenierë, qeveria asnjë plan

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar sot në 1- vjetorin e tërmetit të 21 shtatorit, duke akuzuar qeverinë se nuk ka asnjë plan...
- Advertisement -