- Advertisement -

TAG

Google

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Google planifikon të na paralajmërojë para se të godasë një tërmet

Një sistem i aftë që të zbulojë menjëherë një goditje sizmike, dhe të japë një paralajmërim për popullatën “duke i dhënë” disa sekonda kohë...

Ndërrimi i viteve, “Google” ndryshon logon, nis numërimin mbrapsht në pritje të 2021

Në kalendarin Gregorian, pragu i Vitit të Ri, dita e fundit e një viti, bie më 31 dhjetor. Në shumë vende, kjo ditë festohet...

Punëtorët e Google kërkojnë të shkurtojnë kontratat me policinë

Më shumë se 1600 punonjës të Google po kërkojnë që kompania të ndalojë shitjen e teknologjisë në departamentet e policisë. "Ne jemi të zhgënjyer kur...

Zgjedhjet presidenciale në SHBA, Facebook, Google dhe Twitter, dëshmojnë në Kongres për sigurinë

Zyrtarë të lartë nga kompanitë Facebook Inc, Google dhe Twitter Inc u shfaqën nga distanca para ligjvënësve amerikanë në një seancë dëgjimore mbi ndikimin...

Facebook dhe Google shtyjnë afatin e punës nga shtëpitë

Gjigantët e teknologjisë, Facebook dhe Google kanë thënë se do të lejojnë punëtorët e tyre të vazhdojnë punën nga shtëpitë deri në fund të...

Receta më e kërkuar në Google këto ditë karantine, si të bëni Tiramisu në kushte shtëpie

Përbërësit: 5 kokrra vezë 1 filxhan çaji sheqer 500 gramë djathë Mascarpone 400 gramë biskota Savoiardi 4 kafe ekspres 2 luge gjelle pluhur kakao për zbukurim disa luleshtrydhe për zbukurim pak...

Google investon 600 milionë euro për qendrën e re të të dhënave në Finlandë

Google do të investojë rreth 600 milionë euro për të ndërtuar një qendër të re të të dhënave në Finlandë. Agjencia finlandeze e lajmeve, YLE...

Arsyeja pse Facebook dhe Instagram u bllokuan në të gjithë botën

Për rreth 24 orë ditën e djeshme Facebook dhe Instagram kanë pasur një shkëputje tek qindra përdorues në të gjithë botën duke bërë kështu...

“Google” publikon listën e blerësve më të mëdhenj të reklamave elektorale

Në prag të zgjedhjeve amerikane, të ashtuquajtura të mesmandatit, “Google” vendosi që të njoftojë qytetarët për ata që paguajnë dhe sa paguajnë për të...

Latest news

A ka qenë drejtoreshë në ministrinë që drejtohej nga Fatmir Mediu? Reagon për herë të parë Eli Fara

Reagimi i plotë i Eli Farës: Zoti me ka bekuar me zerin qe me fali , gjith jeten time ia kam kushtuar artit te kenges!...

Skuadra italiane pushtohet nga Covid-19, gjashtë pozitivë brenda grupit

Problemet nga Covid-19 janë përsëri të pranishme tek Empolit. Klubi toskan, përmes një deklarate zyrtare, njoftoi pozitivitetin ndaj Covid-19 të gjashtë pjesëtarëve, që i...

Policia aksion në Tiranë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nga policia në Tiranë pasi akuzohen se po transportonin emigrantë të huaj nga Tirana drejt Kukësit me qëllim kalimin e...

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Shoqërohet nga policia e Elbasanit djali i Azem Hajdarit, në makinë i gjendet drogë

Është shoqëruar djali i vogël i Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër me babanë e tij të ndjerë. Burime  bëjnë me dije se...
- Advertisement -