- Advertisement -

TAG

Gjakovë

Zbulimi sensacional: Roma ishte koloni sarde, pra pellazge

Zërat që  shkrimet e para të gjetura në Italinë e sotme ishin latine, përditë e më shumë po e marrin të vërtetë se ato...

Pirgu i Shën Gjergjit në malin e shenjtë, Athos (Pirg Svetog Đorđa, Arbanaški pirg)

shkruan Fahri Xharra Mamastiri i Hilendarit është në ishullin e Halkidikit, në veriun e Greqisë. Kjo ujdhesë i ka tre t’ashtuquajtur gishta dhe Hilendari është...

Kjo nanë prej Gjakove nuk flet aq shumë sa Shkëlzen Gashi dhe Baton Haxhiu

Nga Erl Kodra Ferdanie Çerkezi është një nanë prej Gjakove. Ushtarët dhe paramiltarët serbë i kanë vrarë katër djemtë dhe burrin. Më 27 mars 1999, Dragani,...

Qëndroi pranë këngëtarit të prekur nga koronavirusi/ Shkëlzen Jetishi mbaron ditët e vetëizolimit (film)

Këngëtari i njohur kosovar Shkëlzen Jetishi ka publikuar sot një video nga ambientet e jashtme të shtëpisë së tij në Gjakovë, pasi ka përfunduar...

Tri herë me luftë biokimike në Gjakovë

Shkroi Fahri Xharra “O zot, mos lejo që në kohë të sprovave të mëdha dhe të jashtëzakonshme ta humb durimin dhe guximin, e mbi të...

A e dini që gjuha shqipe po rrezikohet nga krimi i organizuar?

Shkruan Fahri Xharra - Gjakovë “Unë nuk jam gojëtar e as shkrimtar, as gjuhëtar e as shkencëtari gjuhës; por e flas atë, sepse kështu më...

Autorë të tetë grabitjeve të armatosura në Gjakovë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar ditën e sotme pasi dyshohet se kanë qenë të përfshirë në tetë raste të grabitjeve të armatosura në Gjakovë. Mësohet se...

Ronaldo në Gjakovën e djegur nga serbët

Ishte viti 1999, kur futbollisti braziljan Luis Nazario Da Lima Ronaldo, vizititoi një ndër qytetet më të prekura të luftës, Gjakovën. Plot 20 vite më...

Vidhen pishat në oborrin e një shkolle në Gjakovë

Mirëmbajtja e ambientit, veçmas në institucione shkollore është më se i rëndësishëm për shëndetin e fëmijëve, por edhe për t’i dhënë pamje më të...

Gjakovë, 3 burra rrahin një grua

Njrast i çuditshëm ndodhi dje në Gjakovë. Tre burra kanë rrahur një grua e cila punonte në një lokal në rrugën “Anton Çeta”. Policia ka...

Latest news

Agron Llakaj kaloi COVID-19 bashkë me bashkëshorten: Më në fund ia dolëm!

Agron Llakaj ka bërë me dije se ai dhe bashkëshortja e tij, Konstandina, kanë fituar betejën me COVID-19. Ai ka rrëfyer se për 20 ditë ata kanë qenë...

Ish-komandanti i UÇK-së, Salih Mustafa shpallet i pafajshëm nga Gjykata Speciale në Hagë

Ish-komandanti i UÇK-së, Salih Mustafa është shpallur i pafajshëm për të gjitha pikat me të cilat akuzohej. Mustafa u paraqit gjatë ditës së sotme pranë...

Akuzat për zgjedhjen e kandidatëve, BKH reagon pas kallëzimit: Kriteret janë të vështira dhe janë zgjedhur…

7 kandidatë për hetues të Byrosë Kombëtare të Hetimit kanë paditur anëtarët e Komisionit të Vlerësimit, mes tyre vetë shefen e BKH-së Aida Hajnaj...

“Shmangia e një izolimi të dytë”, OBSH jep mesazhin: Gjithkush të respektojë rregullat

Organizata Botërore e Shëndetësisë është shprehur se një izolim i dytë mund të ndalohet nëse të gjithë qytetarët respektojnë rregullat. Drejtuese teknike e OBSH-së mbi...

Tjetër rekord i zi/ 311 të infektuar e 6 të vdekur në 24 orë

Vazhdojnë rekordet e zeza në Shqipëri, për shkak të koronavirusit. Bëhet me dije se sot është shënuar një tjetër rekord i zi, për shkak të...
- Advertisement -