- Advertisement -

TAG

Frrok Çupi

Raporti i njeriut me hakmarrjen…

Nga Ermal Mulosmani Mero Marazi (1) Dostojevski përshkruan në një nga librat e tij raportin e njeriut me hakmarrjen. Sipas tij, (po e them me fjalët e...

Besnik Mustafaj polemikë me Mustafa Nanon: Po i shërben Ramës deri në poshtërim… 

Nga Besnik Mustafaj Të martën e kaluar në mbrëmje, më 1 dhjetor, në një nga televizionet tona kombëtare, u zhvillua një debat, që tërhoqi gjerësisht...

Sa shumë etje kemi për “llum” dhe “këllirë”…

Nga Mentor Kikia Ndoqa një pjesë të emisionit “Open” mbrëmë. U diskutua për çështjen e mos-hapjes së negociatave, në atë pjesë që pashë unë. Sot,...

Fundi i televizionit / Sherr, fyerje, fjalë të rënda… “këllirë”, kanosje (film)

Trash TV quhet televizioni që pranon emisione të vulgut për hir të audiencës. Kjo dukuri po shihet rëndom në televizionet kombëtare shqiptare, por ajo...

Tërmeti vjen prej panikut

Nga Frrok Çupi Ndërsa po thonë se paniku erdhi prej tërmetit, në thellësi të lëkundjeve njerëzore po ndodh e kundërta: Tërmeti erdhi prej panikut; si...

PD nxjerr “nga varri” Azem Hajdarin

Nga Frrok Çupi Sa herë i nevojitet, PD e nxjerr nga varri Azem Hajdarin, e përdor dhe pastaj e paketon prapë thellë në dhè. Partia...

PD moj! Larot t’a përmbysnë djalin!/ Ia shajnë “kriminel” Heroin e Demokracisë, por PD nuk reagon (film)

nga Frrok Çupi Pse "Veritas" heshti prej më shumë se 24 orë pasi Heroin e Demokracisë, Azem Hajdari e quajtën publikisht "kriminel"? Heshti, pse priti...

Lamtumirë “isha”! BE dhe Amerika njohin opozitën e re parlamentare.

Nga Frrok Çupi Është një send i kotë të rrokonisesh me lajme mbi "Bashën", mbi "Monikën", mbi "Gridën" e "Salijanin". Edhe kur Salijanji qëlloi me...

Faleminderit zotit për bombën!

Nga Frrok Çupi/ Përderisa “qeveria  nuk mund të përmbyset ndryshe përveçse me dinamit, atëherë duhet të falënderohet Zoti për dinamitin!”, pat shkruar shkrimtari amerikan, Mark...

Pritet Rudina

Nga Frrok Çupi Pesë minuta më vonë hynë në rrjete ‘profesorët’, gazetarët’, analistët, ‘politologët’ prej partive dhe prej vulgut. Hynë në rrjetin e lajmeve; pesë...

Latest news

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...

Vijon acari, e marta shënon ditën më të ftohtë, moti ‘zbutet’ të premten

Dita e martë pritet të jetë dita më e ftohtë e javës dhe e muajit. Nesër temperaturat do të vijojnë të zbresin, por të...

A po mendonte për Çelsin teksa krijonte panik në mbrojtjen e Sitit? Ja si përgjigjet Broja

Armando Broja ka qenë i jashtëzakonshëm në ndeshjen ndaj Mançester Sitit. Madje Broja ka marrë komplimente edhe nga Pep Guardiola i cili vlerësoi sulmuesin...

Aksident në Vlorë, “Benzi” përplaset me motorin

Një aksident ka ndodhur këtë mbrëmje në rrugën Kosova në Vlorë. Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin...

Pushteti që po kafshon futbollin me dhëmbët e Veliajt!

  Velaj vijon të godasë. Sot hodhi një tjetër hap dhe tregoi dhëmbët, jo ato për inceneratorët, as ato për ish-kompleksin “Dajti”, as ato të...
- Advertisement -