- Advertisement -

TAG

Frontex

Frontex: Po shtohet numri i refugjatëve drejt Evropës

Në prill u zvogëlua shumë numri i përpjekjeve për kalimin e kufijve të BE, si pasojë e Coronës. Por kjo po ndryshon tani.      Si pasojë...

FRONTEX: Rritet numri i emigrantëve që kalojnë paligjshëm në kufirin Greqi-Shqipëri

Në një intervistë ekskluzive për Deutsche Welle, zëdhënësja e FRONTEX, Izabela Cooper, tha se numri i emigrantëve që përdorin kufirin Greqi-Shqipëri për kalim të...

Dalin pamjet e super-operacionit të policisë greke në ndjekje të gomoneve me drogë ne mes të detit (film)

Një operacion i madh policor ka ndodhur ditën e djeshme në ujërat detare të Greqisë. Dy gomone të nisura nga Shqipëria dhe të ngarkuar me...

2 gomone me drogë nga Shqipëria drejt Turqisë, policia dhe trafikantët qëllojnë me armë

Një operacion i madh policor është zhvilluar në ujërat territoriale greke. Një gomone e cila dyshohet të jetë e pajisur me drogë nga Shqipëria...

FRONTEX kontrolle të rrepta në kufi, Lleshaj nga Kapshtica: Shqipëria po përfiton eksperiencë

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, ka takuar në Pikën e Kalimit të Kapshticës, oficerët e FRONTEX që operojnë në bashkëpunim me Policinë Kufitare për...

Shkelën rregullat Schengen, riatdhesohen 60 shqiptarë nga Franca

Një tjetër operacion është zhvilluar sot në Rinas për riatdhesimin e shqiptarëve, që kanë kërkuar azil apo kanë shkelur rregullat e qëndrimit në zonën...

“FRONTEX” ndalon 16 emigrantë të paligjshëm në Devoll, mes tyre gra dhe fëmijë

16 emigrantë të paligjshëm janë ndaluar nga policia Kufitare në bashkëpunim me Frontex në afërsi të fshatit Trestenik. Mësohet se emigrantët e ndaluar janë të...

Operacionet e Frontex/ Kapen 23 klandestinë në kufirin e gjelbër në Kapshticë

Mëngjesin e sotëm janë kapur 23 klandestinë sirianë dhe iranianë, mes tyre edhe 3 fëmijë të mitur në kufirin e gjelbër në Kapshticë. Emigrantët e...

Cili është misioni, kur nuk ruan dot as kufijtë?

Lënia e pikave më të mëdha kufitare të vendit nën kontrollin e policisë europiane, me emrin simpatik Frontex, është një zhvillim që ndoshta meriton...

25 anëtarë të Frontex mbërrijnë në Kakavijë/ I pranishëm në takim edhe Gjenerali i ushtrisë greke

Një grup prej 25 anëtarësh të Frontex kanë mbërritur në pikën kufitare të Kakavijës që prej mbrëmjes së djeshme dhe po zhvillojnë një mbledhje...

Latest news

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Rritet numri i rasteve, 6 të vdekur nga Covid në vend

Numri i rasteve të reja gjatë 24 orëve të fundit është rritur me 48 më shumë krahasuar me një ditë më parë. Ministria e...

EMA: Ka lidhje të mpiksjes së gjakut dhe vaksinës Johnson & Johnson

Agjencia Europiane e Barnave tha të martën se vaksina Johnson & Johnson Covid-19 ka lidhje të mundshme me rastet e rralla të mpiksjes së...

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill për shkak të masave anti-COVID.

Skandali/ Artan Hoxha nxjerr regjistrimin: Fushatë me legalizimet, punonjësit e Kadastrës udhëzohen të gënjejnë qytetarët (film)

Gazetari Artan Hoxha ka denoncuar me anë të një audio regjistrim, Agjencinë Shtetërore të Kadastrës, duke thënë se kjo agjenci e rëndësishme e qeverisë...
- Advertisement -