- Advertisement -

TAG

Fletorja Zyrtare

Qeveria e cilësoi aksidentale, babai i Klodianit: Vrasje e dytë! Ndjesa e autorit? Fasadë (film)

“Vrasje për herë të dytë”,- e quan Qazim Rasha, i ati i 25-vjeçarit  Klodian Rasha cilësimin nga qeveria të ekzekutimit të të birit si...

Vrasja e dytë e Klodian Rashës,Edi Rama për një grusht lekë e certifikon si vdekje aksidentale në Fletoren Zyrtare

Edi Rama e vrau për herë të dytë sot Klodianin. Në nxitimin keqdashës për të mbuluar gjurmët, Edi Rama i ka çelur pension babait...

Ka nisur “shtetrrethimi”. Shqiptarët, delet e Ramës që dalin gjatë javës, por në fundjavë janë në “arrest shtëpie”

Çudia ndodhi. Dëshira perverse e Edi Ramës është vënë në jetë. Tani, shqiptarët, ky popull “heroik” dhe i lashtë duhet të marrë leje të...

Koronavirusi/ Qeveria shpall Gjendjen e Fatkeqësisë Natyrore

Mbrëmjen e djeshme qeveria më në fund ka shpallur Gjendjen e Fatkeqësisë Natyrore. Më poshtë keni dhe vendimin e botuar në Fletoren zyrtare. Pesë ditë me...

Asnjë lek shpërblim për nëpunësit publik: Zbardhet vendimi i qeverisë

Kryeministri Ramaka deklaruar pak ditë më parë se këtë vit nuk do të ketë shpërblime për atë pjesë të administratës që kanë përfituar gjatë...

Rama i jep Patozit zyra, nuk mungon as palestra

Kryeministri Edi Rama ka shpërblyer me zyra Bindjen Demokratike të Astrit Patozit. Në fletoren zyrtare, është publikuar këtë të premte vendimi “për dhënien në përdorim, pa...

6 vjet nga publikimi i rezolutës për Çamërinë në fletoren zyrtare, Rama refuzon ta zbatojë (foto)

Edhe pse kanë kaluar 6 vjet nga publikimi i rezolutës për Çamërinë në fletoren zyrtare, Shoqata Patriotike Çamëria e ka ripublikuar këtë rezolutë ku e cila...

Rama ul kokën si dhjaks, zbythet nga kërcënimi i Tspiras

Kërcënimi i Greqisë se do të shikojë qëndrimin e saj lidhur me anëtarësimin Shqipërisë pas grabitjes që qeveria Rama po i bën me ligjin...

Pas dy javësh hyn në fuqi Vettingu

Ligji për Rivlerësimin e Gjyqtarëve dhe Prokurorëve, i njohur ndryshe si Vettingu i miratuar në seancën e 30 gushtit është botuar në Fletoren Zyrtare....

Qeveria vendos mesataren 6 për studimet e larta

“Për të gjithë kandidatët, të cilët kanë përfunduar nivelin e arsimit të mesëm të lartë, nota mesatare për pranim në programet e studimeve të...

Latest news

Plagosje me armë zjarri në Kavajë, plagoset në këmbë 34 vjeçari

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mesnatën e kaluar në Kavajë. Policia njofton se është plagosur në këmbë shtetasi Sh. Sh., 34 vjeç, i...

Një roman që të ndjek pas edhe kur e ke mbaruar së lexuari

Nga Miranda Haxhia Kohët e fundit, leximet e librave i kam kryer në udhëtimet e shpeshta Tiranë-Berat e anasjelltas. Ashtu filloi edhe libri “Flama” me...

Drejtshkrimi i gegnishtes ose gegnishtja e standardizueme

Sapo doli nga shtypi libri me rregullat e drejtshkrimit të gjuhës shqipe në gegnisht, botim cilësor i Fondacionit ALSAR. Është hera e parë që botohet...

Franca vazhdon vaksinimin me Johnson & Johnson

Franca ka në plan të vazhdojë vaksinimet kundër Covid-19 me vaksinën e prodhuar nga Johnson & Johnson, pavarësisht raporteve të efekteve anësore të trombozës...

Mali i Zi: Mohimi i gjenocidit rrezikon qeverinë e reformuar

Ministri malazez i Drejtësisë, Vladimir Leposaviq mohon gjenocidin në Srebrenica të Bosnjës. Kjo mund të shkaktojë shpërbërjen e qeverisë të krijuar vjeshtën e kaluar...
- Advertisement -