- Advertisement -

TAG

festat

OBSH bën thirrje: Të rinjtë të kufizojnë festat për të frenuar koronavirusin!

Organizata Botërore e Shëndetësisë u bënë thirrje të rinjve të kufizojnë festat, për të ndihmuar në frenimin e koronavirusit. Të lodhur nga mbyllja në shtëpi...

Manastirliu: Festat po kthehen në vatra të COVID-19

Ministrja e Shëndetësisë Ogreta Manastirliu i bën apel gjithë të rinjve që të bëjnë kujdes se ndoshta pa qëllim,  por po infektojnë prindërit dhe...

Fluks në pikat kufitare, emigrantët largohen nga vendi pas festave

Pasi kaluan festat e fundvitit pranë familjarëve, emigrantët po kthehehn në vendet e tyre ku punojnë dhe jetojnë. Sipas të dhënave të siguruara nga abcnews.al...

Ministri i Brendshëm: Policia nuk ka festë, por vetëm shërbim

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka folur për mediat pas inspektimit që kreu në sallën operative në Drejtorisë së Policisë së Tiranës , ku...

Durrësi pret festat (film)

Kur kanë kaluar 14 ditë nga tërmeti me pasojë humbjen e 51 jetëve, kryesisht në Durrës e Thumanë, të gjithë pak e pak po...

Për kë bien këto daulle? (video)

Pas festave fetare, të cilat festohen shpesh me saze ne rrugë, kryesisht nga artistë romë, tani është radha e qeverisë për plagjaturë. Vigjilia e...

Latest news

Kollomoqi që na jep çdo ditë Qeveria

Nga Klodian Tomorri  Gjatë viteve 80’, teksa “ZIS-at” e Partisë transportonin në autokolonë, misër nga Lushnja në Berat, njëri nga magazinierët e rezervave të shtetit në...

Shtyhet takimi i Këshillit Europian, karantinohet presidenti Charles Michel

Është shtyrë takimi i Këshillit Europian pasi presidenti i Këshillit Europian, Charls Michel është karantinuar. Michel është karantinuar pasi roja e tij e sigurisë ka...

3 viktima nga Covid-19 në vend, numri i rasteve të reja vijon të jetë i lartë në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit 3 persona kanë humbur jetën si pasojë e infektimit me koronavirus në vend, si dhe janë regjistruar 131 raste...

Shpëtim Idrizi komenton vizitën e Ramës në Athinë: Kryeministri bëri deklarata jokoherente për të mbajtur pushtetin (film)

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ishte i ftuar në emisionin "5 pyetjet" nga Babaramo në Report Tv ku foli për marrëveshjen e detit mes...

Një shekull gruaja e legjendës Selman Stërmasi

Zonja Nezihat Stërmasi është gruaja e legjendës së futbollit shqiptar dhe të Tiranës, Selman Stërmasi. Ajo kishte sot ditëlindjen dhe mbushi plot një shekull,...
- Advertisement -