- Advertisement -

TAG

falsifikim dokumentash

Akuzohet për falsifikim dokumentash, përfundon hetimi disiplinor për Luan Dacin

Gjyqtari i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, Ardian Hajdari ka përfunduar hetimin disiplinor Luan Dacit. Gjykata e Lartë vendosi që të mos e pranojë rekursin e...

E jashtëzakonshme/ Arrestohet Ronaldinjo

Ylli i futbollit brazilian, Ronaldinjo është arrestuar në Paraguaj. Në pranga është vënë edhe i vëllai i tij. Ronaldinho akuzohet për falsifikim dokumentash.

Përse u ndalua Henri Çili?

Sipas burimeve të 27.al Henri Çili është ndaluar dje para mesnate, teksa kthehej në shtëpinë e tij me makinë. Ai, sipas informacioneve praraprake, dyshohet që...

Falsifikonin dokumenta pronësie, dënohen me burg 5 zyrtarët e Hipotekës

Për 5 zyrtarët e Hipotekës së Korçës është dhënë dënimi, pasi akuzohen nga qytetarët për falsifikim dokumentash dhe çertifikata fiktive pronësie. Në total ata janë...

Nisen për Kanada me viza false, ndalohen 2 shtetas turq në Rinas

Policia Kufitare ka ndaluar dy shtetas turq të cilët janë kapur me viza false në Rinas, ndërsa do udhëtonin drejt Kanadasë. Gjatë kontrollove, policia ka...

Falsifikim dokumentesh dhe shpërdorim detyre, sekuestrohet hoteli në Himarë

Policia në bashkëpunim me Prokurorinë e Vlorës kanë kanë vënë në sekuestro preventive një hotel në ndërtim. Ky ndërtim, i  lejuar në 2018  nga bashkia...

“Paterica e Ramës”/ PD: Bindja Demokratike futet në zgjedhje me dokumenta të falsifikuara

Sekretari për Cështjet Zgjedhore në PD, Ivi Kaso është shprehur se nuk do të ketë zgjedhje moniste më 30 qershor. Në një deklaratë, Kaso ka...

Ndalohen për falsifikim dhe pastrim parash, një ndërtues dhe dy pronarë tokash

Policia e Tiranës ka arrestuar dy pronarë fiktivë që morën me letra false gjysmën e Spitalit të Traumës prej 25 mijë m2, së bashku me...

Vlorë/ Prokuroria kërkon 9 vjet burg për Shpëtim Gjikën

Prokuroria e Vlorës kërkoi 9 vjet burg për Shpëtim Gjikën, me akuzën e shpërdorimit të detyrës, ndërtim të paligjshëm dhe falsifikim dokumentash. Ish kryetari i...

Arrestohen dy inspektorë shëndeti në Shkodër, pajisnin bizneset me certifikata të falsifikuara

Dy inspektorë të Inspektoratit Shëndetësor të Shkodrës janë arrestuar për veprat penale “Falsifikim i dokumentave” dhe “Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”. Nga...

Latest news

U shfaqën për herë të parë bashkë pas BBV, Semi dhe Donaldi bëjnë veprimin e papritur (FOTO)

Semi Jaupaj dhe Donald Veshaj janë rikthyer përsëri në qendër të vëmendjes, pasi u shfaqën për herë të parë krah njëri-tjetrin që prej përfundimit...

Beatrix bën dedikimin prekës për të atin e ndjerë: Do të bëj…

Këngëtarja e njohur Beatrix Ramosaj ditën e sotme ka bërë një dedikim prekës për babain e saj të ndjerë. I ati i këngëtares, i...

“E vrava me pistoletën që më dha vëllai i tij”, Dumanit tregon se si ekzekutoi Bujar Çelën

Zbardhet dëshmia e Nuredin Dumanit dhënë për prokurorët e SPAK në lidhje me një tjetër krim të kryer nga ai dhe banda e tij....

Socialistët refuzuan t’u jepnin votat për President, Alibeaj anulon mbledhjen e PD-së

Është anuluar mbledhja e thirrur ditën e sotme nga kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj.  Alibeaj ftoi të gjithë anëtarët e...

Steam Deck ofron mbështetjen më të mirë për Windows

Valve tani ka aktivizuar një nga drejtuesit më të rëndësishëm të Windows për Steam Deck, duke i lejuar përdoruesit të ndryshojnë relativisht lehtë sistemin...
- Advertisement -