Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Falsifikonin dokumenta pronësie, dënohen me burg 5 zyrtarët e Hipotekës

Nga Ejona 0

Për 5 zyrtarët e Hipotekës së Korçës është dhënë dënimi, pasi akuzohen nga qytetarët për falsifikim dokumentash dhe çertifikata fiktive pronësie.

Në total ata janë dënuar me 5 vite e 4 muaj ndërsa akuzatjanë “shpërdorim detyre” dhe “falsifikim dokumentash”.

Të dënuarit janë:

  1. Erisild Gorari, i akuzuar për falsifikim dhe shpërdorim detyre i dënuar me 3 vite burgim.
  2. Arsidesa Hysa, e akuzuar për falsifikim e dënuar me dy vite burgim.
  3. Erjon Arif, i akuzuar për falsifikim, dënuar me dy vite burgim.
  4. Eriston Ziu, për falsifikim, dënuar  me 1 vit burgim
  5. Andrea Zallemi, i akuzuar për falsifikim i dënuar me 4 muaj burgim

Të gjithe këta shtetas kanë qenë të punësuar në Hipotekën e Korçës ku në  bashkepunim me njëri-tjetrin kanë prodhuar dokumenta fikteve.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej