Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Laç/ E gjetën të strukur poshtë divanit, humb jetën një fëmijë 2-vjeç (film)

Nga Ejona 0

Policia e Laçit ka konfirmuar që fëmija 2 vjeç ka humbur jetën nga flakët që përfshiu shtëpinë e Hakik Çokut në fshatin Sanxhak.

Burime bëjnë me dije se ai ka qenë duke u ngrohur në një sobë që ishte ndezur në një dhomë të improvizuar në kasollen e lopës. Më pas fëmija është asfiksuar nga tymi, pasi rreth sobës kishte disa mbeturina të cilat kanë marrë flakë, nga pakujdesia e prindërve të vogëlushit 2-vjeçar.

Zjarrfikësit sapo kanë shkuar në vendngjarje kanë gjetur fëmijën e asfiksuar pa shenja jetë të strukur poshtë divanit. Fëmija është dërguar në morgun e spitalit. Sakaq policia po heton mbi ngjarjen e rëndë.

Thuhet se prindërit kanë ndezur zjarrin dhe nga pakujdesia e prindërve kanë marrë flakë mbeturinat. Familjarët kanë dalë jashtë dhe kanë parë tymin pasi dalë nga dritaret dhe e kanë pasur të pamundur që të shpëtojnë të voglin.

Policia Kurbin/Informacion paraprak

Sot, rreth orës 15:00, në banesën e shtetasit H.C., banues në Sanxhak, Kurbin, ka rënë zjarr, ku pas mbërritjes së shërbimeve të Policisë dhe zjarrfikëses, në ambjentet e brendshme të banesës është konstatuar trupi i pajetë i një të mituri, 2-vjeçar.

Nga veprimet e para hetimore rezulton se fëmija ka ndërruar jetë si pasojë e asfiksisë dhe djegies.

Në vendngjarje grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej