- Advertisement -

TAG

eurodeputete

Monica, mikja e flaktë e Rilindjes nuk ia del të ribëhet eurodeputete

Monica Macovei që nuk ia ka dalë të zgjidhet sërish në Parlamentin Europian. Ajo ka vizituar shpesh Shqipërinë dhe është parë vetëm në shoqërinë e...

Arba Kokalari: Linda në Shqipëri, një vend pa të drejta dhe liri. Unë luftoj për këto vlera (film)

Arba Kokalari, mbesa e Musine Kokalarit është eruodeputetja e parë shqiptare që do të përfaqësojë Suedinë në Parlamentin Europian. Në një intervistë për Ilva Tare,...

Mbesa e Musinesë eurodeputete, nipi i Enverit trafikant kokaine

Në vend të një urimi bajat si ndodh rëndom në këto raste, sekretarja e përgjithshme e PDIU-së, Mesila Doda ka vënë në pah dallimin...

Sikur Arba të shihte si është katandisur shteti

Nga Flutura Açka Shqiptarët e thjeshtë kanë gjithë të drejtën të krenohen për bijën e tyre, Arba Kokalarin. Por entuziazmi i tepruar, nuk na shkon...

Historike/ Mbesa e Musine Kokalarit, eurodeputetja e parë shqiptare në PE

Eurodeputetja e parë shqiptare e sapozgjedhur në Parlamentin Europian është Arba Kokalari.  Deputetja që përfaqëson Suedinë në Parlamentin Europian është mbesa e intelektuales, disidentes...

Zyra e shtypit të Ruçit zbardh takimin me eurodeputetët, fshin mesazhin brenda minutash

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka takuar sot 7 eurodeputetët e PE-së që kanë mbërritur prej ditës së djeshme në Shqipëri, ndërsa po diskutojnë...

Eurodeputetët: Protestat e dhunshme pasoja për vendimin e qershorit, s’ndërhyjmë zgjidheni vetë

Delegacioni i PE-se bën apel për zgjidhjen e situatës me dialog ndërsa paralajmëron se protestat e dhunshme mund të rrezikojnë dhe integrimin. Knut Fleckenstein: "Ata që...

Eurodeputetja franceze kërkon ndërprerjen e negociatave me Shqipërinë

Me 12 dhjetor, Dominique Bilde, eurodeputetja franceze e ENL, do të depozitojë një kërkesë ku do të kërkojë ndërprerjen e negociatave të Shqipërisë me...

Eurodeputetja qipriote shpalli luftën e re në Ballkan

Nga Enkel Demi Na qëllon këto kohë të mësojmë emra të rinj politikanësh, të kërkojmë për ta jo për të shuar kërshërinë, por për të...

Latest news

Rama për Adem Jasharin: Vdiq për të jetuar përgjithmonë

Kryeministri Edi Rama  në 65 vjetorin e lindjes ka kujtuar Adem Jasharin. Përmes një postimi në Facebook, Rama shkruan në mesazhin e tij përkujtimor e...

Pompeo uron ditën e Pavarësisë: Shëndet për popullin shqiptar, për të kapërcyer pandeminë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka uruar ditën e Flamurit dhe ditën e Pavarësisë së Shqipërisë. Përmes një postimi në Twitter, ai është shprehur...

Depozitat rriten edhe në tetor, shqiptarët shtojnë mbi 300 milionë euro kursime gjatë pandemisë

Depozitat kanë vijuar tendencën e rritjes së qëndrueshme edhe në tetor, ndonëse në ritme më të ulëta në krahasim me dy muajt e mëparshëm,...

“Çfarë nderi i qarkut është ky?”/ Ja çfarë argumentash përdor Safet Gjici, që i heq titullin Veton Surroit (film)

Këshilli i Qarkut të Kukësit, vendosi t’i heqë titullin qytetar nderi, Veton Surroit, me argumentin se ky i fundit ka patur qëndrime kundër UÇK-së. Kryetari...

Parashikimi fatzi i shkrimtarit në vitin 1996: Edi Rama me zgjuarsinë dhe pabesinë që e karakterizon do të jetë gjatë i pranishëm në jetën...

(Botuar më 21 janar 1996 në suplementin “AKS” të gazetës “Koha Jonë”)* (Pjesë nga intervista e Ylljet Aliçkës) Dhe së fundi një pyetje jashtë teme, por...
- Advertisement -