- Advertisement -

TAG

Esat Pasha

Kufiri detar, Vasili: Pasuritë nënujore të Shqipërisë janë të gatshëm t’i falin e kthejnë në private

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me debatin e fundit për kufirin detar me Greqinë. Përmes një postimi në Facebook, Vasili e...

1917/ Sarajet e Esad Pashës në Tiranë, nën sekuestro nga forcat austro-hungareze

Nga Armand Plaka Pamje e ambienteve të dhomës së gjumit të motrave në sarajet e Esad Pashës në Tiranë, në vitin 1917, si dhe e objekteve...

Gomari që bëri patriotin në Pejë

Nga Mehmet Kraja* Para disa ditësh në Pejë ndodhi diçka që nuk kisha dashur të isha bashkëkohës i saj; një gënjeshtër monumentale, e pashembullt dhe...

Shpëtim Idrizi: Rama si Esat Pasha po harroi çamët…Ky është shtet rrumpallë (Film)

Nga fshehtësia me të cilën po mbahet marrëveshja me Greqinë, kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi ngre pikëpytje të mëdha. Nga studio e emisionit “Politika Online”,...

Qeveria Noli: Çamët janë shqiptarë dhe vendi i tyre është Çamëria

Greqia lipset ta dijë që për çka u përket çamëve, ka të bëjë me Shqipërinë. Qeverisja jetëshkurtër e Nolit, e cila gjeti kohë dhe interes...

Latest news

Si u zbulua mega pasuria e Zim Sallakut nga vetëm dy transferta. Do i justifikonte me 10 bletë e 32 pula

Një transaksion prej 200 mijë euro me përshkrimin “Blerje Vile në Durrës, zona Plazh” i kryer në 23 korrik 2014, ka qënë indicia kryesore...

Vjosa Osmani vizitë zyrtare në Austri, takim me kancelarin Sebastian Kurz

Presidentja Vjosa Osmani, me ftesë të Presidentit austriak, Alexander Van der Bellen, të martën do ta nisë vizitën zyrtare në këtë shtet. Në takim me...

Studimi: Ky është medikamenti që redukton rrezikun e vdekjes ose shtrimit në spital nga Covid-19

Kompania farmaceutike GlaxoSmithKline dhe Vir Biotechnology kanë njoftuar ditën e sotme rezultatet finale nga një studim i kryer për një medikament antitrupash. Në përfundim...

Ministri i jashtëm italian viziton nesër Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Republikës së Italisë, Luigi Di Maio nesër viziton Kosovën, ku do të takohet me drejtues...

Manchester City me ofertë zyrtare për Kane

Manchester City ka bërë ofertën e parë në drejtim të sulmuesit të Tottenhamit, Harry Kane. Gazetari i njohur italian, Fabrizio Romano raporton se Manchester City...
- Advertisement -