- Advertisement -

TAG

ertv

GRTV është ERTV Plus

Gazetarët bënë një protestë para Kuvendit kundër vendimit të marrë nga Kuvendi i Shqipërisë, që i lë ata jashtë seancave parlamentare. Me pankarta në duar...

“Sot, po përpiqemi të rikthejmë emisionin që pushteti na e kyçi”/ Çfarë tha Ylli Rakipi në nisje të emisionit “Të Paekspozuarit” (film)

Mbrëmjen e djeshme është rikthyer emisioni “Të Paekspozuarit” nga gazetari Ylli Rakipi, në ekranin e televizionit të ri “MCN TV”. Në çeljen e emisionit, Ylli...

Kryeministri online dhe Narcisi

Nga Ermal Mulosmani Vladiku, një artist i famshëm i humorit rus, para se të ikte përfundimisht nga Rusia i shkroi një letër Presidentit Putin ku...

Besnik Mustafaj polemikë me Mustafa Nanon: Po i shërben Ramës deri në poshtërim… 

Nga Besnik Mustafaj Të martën e kaluar në mbrëmje, më 1 dhjetor, në një nga televizionet tona kombëtare, u zhvillua një debat, që tërhoqi gjerësisht...

Pamjet ekskluzive të ERTV-së si pamjet ekskluzive të ISIS, tek vriste qafirët

Nga Enkel Demi Na lajmëroi 24 orë para që do të jepte pamje ekskluzive nga Infektivi te televizion i tij. I vuri në punë me...

“Shpërndarje paniku”: Policia përndoqi gazetarët pas tërmetit dhe COVID-19

Policia e Shtetit kërkoi ndjekjen penale të një duzine qytetarësh - shumica e tyre gazetarë dhe drejtues mediash, me akuzën se shpërndanë panik pas...

Taksa e Rrugës së Kombit/ Edi Rama Berat Buzhalës: Ty do të ta vija 10 euro kalimin… je i pasur ti (film)

Kreu i qeverisë Edi Rama ka dhënë një intervistë për gazetarin Berat Buzhala në emisionin “Pressing”, në TV7, ku nuk është lodhur së fyeri...

RAI3: Rama të nxjerr shifrat për kanabisin. Lajmet në Shqipëri kalojnë përmes “ERTV”

Televizioni italian RAI3 ka reaguar lidhur me deklaratat e Kryeministrit shqiptar Edi Rama, i cili një ditë më parë e quajti investigimin e RAI3...

Mesazhi i Ramës për fundvit: Më shikoni në sy. Gabimet e mia nuk janë të qëllimshme (film)

Në prag të vitit të ri 2020, kryeministri Edi Rama në një urim të gjatë të postuar në rrjetet sociale ka një mesazh për...

Vasili ironizon fjalimin e Ramës: Këtë aksham kuptova që ti nuk je as hipokrit, as hajdut votash

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, ka reaguar pas video-mesazhit të fundvitit të kryeministrit Edi Rama i cili zgjati plot 40 minuta. Me anë të një...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -