- Advertisement -

TAG

Engjëll Agaçi

Vijnë dokumentet nga Italia: Sekretari i përgjithshëm i Ramës, avokati i Ylli Ndroqit

Avokatët e sipërmarrësit Ylli Ndroqi publikuan një dokument të gjykatës dhe prokurorisë italiane që rrëzon pretendimet për një çështje penale të regjistruar në vendin...

Qeveria shantazhoi gjyqtarin shqiptar në Strasburg për bllokimin e çështjeve të pronave

Që nga viti 1991, kthimi i pronave të konfiskuara nga regjimi komunist ka mbetur një çështje problematike për të gjitha qeveritë shqiptare. Deri më...

Shantazh ndaj gjyqtarit shqiptar në Strasburg? Denar Biba: E kam takuar Biankun, metafora e trenit është ndryshe

Në një prononcim për Ora News, nënkryetari i  KQZ-së, Denar Biba pranon se bisedën e përgjuar audio mes tij dhe "mikut", Ledi Bianku, gjyqtar...

Zv.kryeministrja thërret në takim 3 ministrat e LSI

Zëvendës kryeministrja e re Ledina Mandija ka thirrur sot në takim tre ministrat e LSI-së, Klajda Gjoshën, Sokol Dervishajn dhe Lefter Kokën. Sipas burimeve, takimi...

Vettingu/ Vlahutin e Lu pjesë e bordit të OMN

Ambasadori i SHBA-ve në Tiranë, Donald Lu dhe ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin, do të jenë anëtarë të bordit menaxhues të OMN. Misioni i BE-së...

Ardit Bido, drejtori i Përgjithshëm i Arkivave

Sot më datë 02.09.2016 në ambjentet e Drejtorisë së Përgjithshme të Arkivave u bë prezantimi i drejtorit të ri të Arkivave, Ardit Bido nga sekretari...

Latest news

Policia me ‘dorë të hekurt’, gjobit qindra qytetarë që lëvizin pa maska, 10 shoqërohen në komisariat

Policia e Shtetit vijon kontrollet dhe gjobat për të gjithë qytetarët që nuk respektojnë masat anticovid dhe dalin pa maska në ambiente të hapura. Në...

Mësimi online në universitete, studentët paralajmërojnë protestë: Të hënën mblidhemi para Ministrisë së Arsimit

Studentët kanë paralajmëruar se do të fillojnë një protestë, pas vendimit se mësimi në universitete do të vijojë online. Sipas tyre, mësimi online nuk është...

Sulmi me tritol ndaj gazetarit në Lezhë, PD: Rama frymëzon krimin të ngrejë dorë kundër gazetarëve

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me sulmin me tritol ditën e sotme ndaj gazetarit Elidon Ndreka në Lezhë. E shqetësuar për ngjarjen në fjalë, përmes...

Gazetarët kundër Lleshajt: Kanë dhënë jetën 224 policë, që Madhëria juaj të bëhej ministër

Deklarata fyese e ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj ndaj profesionit të policit dhe vetë trupës që ruan rendin në vendin tonë ka revolutuar jo...

Specialisti: Mos u afroni në brigje, pritet një tjetër cunami! Prefekti i Izmirit: Shteti është në këmbë

Pas situatës së krijuar nga tërmeti i fuqishëm ne Turqi, Presfekti i Izmirti deklaroi se qytetarët duhet të bashkëpunojnë për menaxhimin e kësaj situate...
- Advertisement -