- Advertisement -

TAG

Emiratet e Bashkuara Arabe

Belgjika e ashpër me Emiratet e Bashkuara Arabe: Është streh e kriminelëve

Belgjika është e pakënaqur nga Emiratet e Bashkuara pasi nuk i ka dhënë ‘OK’-n ekstradimit të ‘kokës’ së grupit të kokainës, Farhan Bouzambou. Në...

Ish-presidenti afgan: Ika për të shmangur gjakderdhjen, nuk mora para nga shteti

Ish-Presidenti afgan, Ashraf Ghani tha të mërkurën se ai u largua nga vendi muajin e kaluar për në Emiratet e Bashkuara Arabe, me qëllimin...

“U largua me 169 mln dollarë”, ish-presidenti afgan: Jam në bisedime për t’u kthyer në vend

Presidenti afgan i dëbuar Ashraf Ghani ka konfirmuar të mërkurën mbrëma se ndodhej në Emiratet e Bashkuara Arabe, por shtoi se është në konsultime...

Zgjidhja e konfliktit mes Izraelit dhe Palestinës, kush është vendi që pritet të ndërhyjë për të arritur marrëveshjen e paqes

Emiratet e Bashkuara Arabe janë shprehur të gatshme të ndërmjetësojnë arritjen e paqes ndërmjet Izraelit dhe palestinezëve. Princi i Kurorës së Abu Dabit, sheiku Mohammed...

Kush do ta bëjë vaksinën ruse? “Policia” dhe “Gazetarët” të ndarë: Përgjegjësinë e ka qeveria

Nga Dylber Balla Sot në Shqipëri mbërritën 10 mijë vaksina ruse “Sputnik V”, dhuratë nga Princi i Kurorës së Emirateve të Bashkuara, Muhammed Bin Zayed. Pas hezitimeve...

Denoncimi: Vaksinat ruse në Tiranë të prodhuara në Beograd, ja kush është donatori (film)

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbardhur dhe denoncuar disa të dhëna mbi vaksinat ruse të ardhura në vendin tonë. "Vaksinat ruse në Tiranë, dhuratë e Emirateve...

Emiratet e Bashkuara do t’u ofrojnë shtetësi të huajve, ja profesionet që e përfitojnë

Emiratet e Bashkuara Arabe i kanë miratuar amendamentet që do ta mundësojnë ofrimin e shtetësisë për kategori të caktuara të investitorëve dhe profesionistëve, përfshirë...

Ça malli është kjo vaksina që nuk jep efekte anësore?

Darka në restorantin e Nusretit/ Rama: Ishte një delegacion i madh, pasi kemi arritur një marrëveshje me Emiratet e Bashkuara Arabe Në pjesën e fundit...

Pas mini-dokumentarit të shkurtër, Rama ikën drejt Dubait

“U zgjuam natën nga tundjet e shtëpisë, Ishin tmerr. Menjëherë telefonatat. Durrësi keq. Mbërrin makina dhe nisem për në Durrës. Gjatë gjithë rrugës flisja...

Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe bëjnë marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve

Presidenti i SHBA, Donald Trump ka dhënë lajmin se Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe kanë rënë dakord për të normalizuar marrëdhëniet. "Përparim i madh...

Latest news

Finalja e Conference League, efektivë të Kosovës nisen drejt Tiranës

Për një mbarëvajtje të sigurt të situatës së finales së madhe të Conference League, e cila do të luhet në orën 21:00 në stadiumin...

Vrasja e Novruz Likometaj në Fier, dënohet me 20 vite burg autori

Gjykata e Fierit ka dënuar me 20 vite burgim Skënder Krasniqin 44 vjeç, për akuzën e vrasjes me paramendim. Krasniqi u dënua për vrasjen...

Pas lajmit të bujshëm, Tayna publikon foton e parë me djalin që u kap mat në Zvicër (FOTO)

Tayna ishte në qendër të vëmendjes së mediave rozë gjatë ditëve të fundit. Shkak për këtë është bër një foto që qarkulloi në rrjet...

Finalja e Conference League, ja si do hyhet sot në stadiumin “Air Albania”

Për finalen e Ligës së Konferencës do të vijë një numër i madh tifozësh të huaj dhe jo të gjithë mund ta ndjekin ndeshjen...

Ja kush janë partneret e futbollistëve që do të zbresin sonte në fushë

Sytë e gjithë Europës janë zhvendosur në Tiranë, ku do të luhet sonte finalja e Konferencës së Ligës mes Feyenoord dhe AS Roma. Teksa...
- Advertisement -