- Advertisement -

TAG

emergjencat civile

Reshje masive shiu në Elbasan, Emergjencat Civile: Ndërhymë në disa banesa

Emergjencat Civile japin informacion mbi situatën e paraqitur në Qarkun e Elbasanit nga reshjet e rëna ditët e fundit. Emergjencat njoftojnë se nga reshjet masive...

Rreth 900 ha tokë të përmbytura, Emergjencat Civile japin informacione mbi situatën në Qarkun e Lezhës

Emergjencat Civile të Qarkut të Lezhës kanë dhënë një informacion zyrtar në lidhje me situatën në terren. Mësohet se në shkallë qarku, gjatë natës ka...

Rama publikon pamjet e shkaktuara nga tërmeti, çfarë ndodhi mbrëmë në Tiranë

Kryeministr Edi Rama  ka publikuar në Facebook pamjet e shkaktuara nga tërmeti 5.8 ballë i shkallës Rihter, i cili shkundi dje vendin. Përmes një mesazhi...

Ministria e Mbrojtjes: 230 banorë janë strehuar në çadrat e ngritura nga FA

Pas tërmeteve të regjistruara një ditë më parë në Korçë, Emergjencat Civile japin edhe bilancin real të dëmeve. Ministria e Mbrojtjes njofton se nga lëkundjet...

Hedhja e gazit helmues në protestë, Shemsi Prençi: Policia ngeli në klasë, nuk iu rrezikua jeta asnjë efektivi! (film)

Ish-drejtori i emergjencave civile, Shemsi Prençi i ftuar në studion e lajmeve në Fax News ka komentuar qëndrimin e Policisë në protestat që ka...

Kaos nga reshjet në Berat, përmbyten rrugët

Janë dashur pak minuta reshje që një qyteti i Beratit të kthehet në depozitë balte dhe mbetjesh të shumta. Shkak për këtë është bërë...

Moti i keq/ EC raporton për situatën në qarqe: Ja rrugët e bllokuara

Gjatë 24 orëve të kaluara mbi vendin tonë ka mbizotëruar mot me vranësira të dendura, reshje shiu në të gjithë vendin dhe reshje dëbore...

Rama: “Emergjenca kaloi”, vijojmë për rimëkëmbjen e çdo zone

Kryeministri Edi Rama në rrjetin social “Facebook”, teksa i uron “Mirëmëngjesi” ndjekësve të tij me një foto nga lumi Seman, ka njoftuar se faza...

Emergjencat Civile: Fier-Vlorë 10 ha tokë nën ujë, u evakuuan 596 familje

Emergjencat Civile njofton se reshjet e shiut janë pakësuar dhe vendin e tyre e kanë zënë bora në zonat malore. Në përgjithësi moti në vendin tonë...

Përmbytjet/ Pallati i Sportit pret të evakuuarit në Vlorë, gati 50 shtretër (film)

Situata në vend vijon të jetë kaotike për shkak të reshjeve të dendura të shiut, dhe përmbytjeve të dy ditëve të fundit. Situata më...

Latest news

“S’ju detyron njeri të hipni në urban”, deputetja e PS kundër Rakacollit: Duhen kontrolle

Dyndja në urbane ishte një ndër temat e diskutimit në emisionin “As pro, as kundër” mbrëmjen e sotme në ABC, si faktor i rritjes...

Vrasja e Behar Sofias, Hoxha: Ka pasur lidhje të forta me Policinë

Në emisionin “Opinion” është diskutuar në lidhje me vrasjen e 66-vjeçarit Behar Sofia, i cili u qëllua me armë zjarri mëngjesin e sotëm në...

Udhëtonin në makinë me persona që nuk kanë lidhje familjare, policia gjobit 136 qytetarë

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë gjobitur 136 persona të cilët udhëtonin me makinë me individë me të cilët nuk kishin...

Basha: 25 prilli është ditë ndryshimi, do të mundim virusin politik

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë një takimi me mjekë dhe ekspertë të shëndetësisë në selinë blu ngriti shqetësimin për situatën e pandemisë...

“Thirrjet për qeverinë në vesh të shurdhër”, Mjeku Dasho ashpërson tonet: Përgjegjësit e kësaj katastrofe duhen ndëshkuar

Mjeku Erion Dasho ka deklaruar ditën e sotme se personat përgjegjës për mijëra vdekje shtesë nga Covid-19 duhet të ndëshkohen. Duke folur në takimin që...
- Advertisement -