- Advertisement -

TAG

ekuador

Ekzekutimi i shqiptarit, kur u vra ishte me kunatën, familja ka zhdukur telefonin, 8 të shoqëruar

Tetë persona u ndaluan për vreasjen e shqiptareit në Ekuador dy net më parë, por vetëm një u procedua penalisht, ndërsa të tjerët janë liruar...

Pamje rrënqethëse nga koronavirusi në Ekuador/ Trupa të pajetë nëpër kuti kartoni si arkivole (foto+film)

Pamje vërtet të tmerrshme vijnë nga Ekuadori, si rezultat i përhapjes së pandemisë së covid-19. Trupa të pajetë po lihen në cep të rrugës me...

Dritan Rexhepi rrëfen për Artan Hoxhën arratisjet e bujshme, trafiqet dhe burgun me bosat e kokainës (film)

Abc News vijon sot publikimin e pjesës së dytë të intervistes së gazetarit Artan Hoxha me Dritan Rexhepin, 40 vjeçarit nga Velça i dënuar...

“Sot, publikoj intervistën me bosin në burgun e Ekuadorit”, Artan Hoxha-Ramës: Çfarë do thuash? (film)

Gazetari Artan Hoxha, bën me dije se ka intervistuar një personazh të njohur në burgun e Ekuadorit, për të cilin u tha se ka...

Porositi pengmarrjen e Jan Prengës: Kush është Dritan Rexhepi, “mjeshtri i arratisjeve” nga burgjet

Dritan Gramoz Rexhepi ose Lulzim Murataj u arrestua në Ekuador në vitin 2014 duke transportuar një ngarkesë prej 278 kg kokainë. Nga burgu ekuadorian, në bashkëpunim...

Ekuador, vritet shqiptari dhe bashkëshortja e tij

Një shqiptar nga Mali i Zi së bashku me bashkëshorten e tij janë ekzekutuar në Ekuador me datë 16 mars pranë qytetit të Guayaquil. Fadil Kaçaniç...

Plagoset shqiptari në Ekuador, dyshohet për trafik kokaine

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Ekuador, ku një qytetar me origjinë shqiptare u qëllua me katër plumba, sipas televizionit vendas Ecuavisa. Mësohet se...

Assange: Jam burgosur 7 vite pa asnjë akuzë

Themeluesi i “Wikileaks” është shfaqur provokues dhe sfidues njëkohësisht, teksa është shprehur se nuk do t’i harrojë, as t’i falë përpjekjet për arrestimin e...

Latest news

“Basha po bën fushatë moderne”, Gjekmarkaj: Rama i frikësuar nga humbja

Analisti Agron Gjekmarkaj ka komentuar fushatën zgjedhore në Shqipëri, mesazhin e Merkel për negociatat si dhe opinionin paraprak të Komisionit të Venecias për ndryshimet...

Shifra rekord/ 30 viktima dhe mbi 1 mijë të infektuar në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut vijon të jetë një zonë e kuqe sa i përket situatës së Covid-19. Në 24 orët e fundit, Institucioni Shëndetësor në shtetin...

Tiranës i mohohet penallti, derbi me Partizanin mbyllet pa fitues

Supersfida e javës së 6-të e Kategorisë Superiore, derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit nuk ka prodhuar fitues. Pavarësisht se të dy skuadrat kishin...

Nis vaksinimi anti-Covid në Rusi, mësuesit dhe mjekët marrin dozat e para

Rusia është shteti i parë në botë që ka nisur vaksinimin e popullsisë me vaksinat kundër koronavirusit. Fillimisht me vaksinën “Sputnik V” janë vaksinuar mjekët...

Italia nuk gjen qetësi/ Shifra të frikshme viktimash dhe të infektuarish për 24-orë

Situata e pandemisë në Itali vijon të përkeqësohet ku shifrat ditore po kapin nivele të frikshme. Vetëm gjatë 24-orëve të fundit në vendin fqinj...
- Advertisement -