- Advertisement -

TAG

ekspertë

A doli virusi nga laboratori? Ekspertët amerikanë: Nëse nuk hetohet origjina, rrezikohemi nga COVID-26 dhe 32!

Origjina e Covid 19 është një ndër çështjet më të shumëpërfolura në arendën ndërkombëtare, ku kabineti i presidentit amerikan Joe Biden ka dërguar në...

Kujdes! Nëse nuk i nuhasni këto dy aroma mund të keni COVID-19

Një nga simptomat më të pazakonta që ndodh në pacientët me COVID-19 është humbja e nuhatjes dhe shijes. Sipas Qendrës Mjekësore të Universitetit Vanderbilt, në...

Si në kohën e “xhaxhit”, Rama u nxjerr biografinë ekspertëve të Komitetit Teknik

Në përpjekje për të bindur shqiptarët, se vendimet për situatën e Covid në vendin tonë i marrin ekspertët, zyra e Edi Ramës në kryeministri...

Pas kritikave OBSH krijon komitetin e vlerësimit për menaxhimin e pandemisë

Organizata Botërore e Shëndetësisë, shumë e kritikuar për përgjigjen e saj ndaj pandemisë së COVID-19, njoftoi sot krijimin e një paneli ekspertësh të pavarur,...

Anglia ka vendosur të mos intubojë mbi 70 vjeçarët?/ Klodian Allajbeu: Ka një rrëmujë “ekspertësh” e “mjeshtrash” që thonë çudira

Nga Klodian Allajbeu Ka një rrëmujë “ekspertësh” e “mjeshtrash” që flasin në çdo televizion për një temë që as nuk ia kanë idenë, por që...

Basha takim me ekspertë të shëndetësisë, në fokus masat e Shqipërisë për koronavirusin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, po zhvillon një takim me ekspertë të shëndetësisë.  Mësohet se takimi po bëhet për të koordinuar informacionet dhe...

Dëmet nga tërmeti/ Inxhinierët: Përmirësimi i Kodit të Ndërtimit emergjencë

Inxhinierët bëjnë thirrje për adoptimin e Eurokodit në ligjet shqiptare. Ja përmirësimet ligjore që duhen bërë Profesori i inxhinierisë së ndërtimit Luan Myrtaj tha se...

“Ngecin” hetimet për tërmetin, prokuroritë nuk kanë ekspertë (film)

Kanë kaluar kaluar më shumë se dy javë nga tërmeti i 26 nëntorit, ndërsa tre prokuroritë të cilat kanë nisur hetimet për pasojat e...

Jozefina Topalli shfaqet si eksperte e OSBE-së në Malin e Zi

Dy vjet pasi nuk u përfshi në listat e Partisë Demokratike si deputete, Jozefina Topalli ka marrë një detyrë të re. Ish-kryetarja e Kuvendit...

Xhafaj: Ekspertët e FBI së shpejti në Tiranë, vendosen në Minsitrinë e Brendshme

Pas takimit me ambasadorët Donald Lu e Romana Vlahutin Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka deklaruar se shumë shpejt do të mbërrijnë në Tiranë ekspertë të...

Latest news

Bie nga lartësia duke punuar, 59-vjeçari nga Korça dërgohet me helikopter drejt Tiranës

Një 59-vjeçar është plagosur rëndë në Korçë, pasi ka rënë nga lartësia duke punuar. Sipas informacioneve nga policia bëhet e ditur se një shtetas i...

Greqia “ngrin” Marrëveshjen e Prespës, Shqipëria dhe RMV mbeten te “dera”

Një postim në Instagram i kryeminsitrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka shkaktuar reagime të ashpra nga diplomacia greke duke shkuar deri aty...

KQZ zyrtarizon mandatet e 25 Prillit, si bëhet shpërndarja e deputetëve (film)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e thirrur ditën e sotme zyrtarizon mandatet e 25 Prillit për kandidatët dhe partitë politike. Kreu i qeverisë Edi...

Zgjedhjet vendore të 30 qershorit/ Kushtetuesja s’pranon Pjerin Ndreun dhe Erion Veliajn, rrëzon dy kërkesat

Nis shqyrtimi i padisë për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Shoqata e Autonomisë Vendore, e drejtuar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, kërkoi që...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Ambasadori i OSBE: Presim raportin përfundimtar, gati të ndihmojmë në zbatimin e rekomandimeve

Ambasadori i OSBE në Tiranë, Vicenzo Del Monaco, ka reaguar për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ambasadori ka deklaruar se ata, janë në pritje të...
- Advertisement -