- Advertisement -

TAG

ekonomia shqiptare\

39 % e familjeve shqiptare nuk mund të përballojnë 1 javë pushime në vit

39 % e familjeve në Shqipëri nuk mund të përballojnë financiarisht të bëjnë një javë pushime në vit. Kjo del në pah nga një anketë...

Kreu i Dhomës Amerikane të Tregtisë: Korrupsioni problemi më i madh për ekonominë shqiptare

Kreu i Dhomës Amerikane të Tregtisë, Enio Jaço bëri një bilanc të përballjes së bizneseve me pandeminë dhe atë çka solli kjo situatë. Në një...

Të dhënat e INSTAT: Ekonomia shqiptare ka humbur të paktën 1 miliard euro nga pandemia për 9 mujorin

Pandemia e Covid-19 ia ka dhënë një goditje të fortë ekonomisë këtë vit, me humbjet që sa vijnë e shtohen. Sipas INSTAT, ekonomia ra me...

Raporti i BERZH: Brenda 2020 ekonomia shqiptare bie me 9%

Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim parashikon që për 2020 ekonomia shqiptare do të pësojë një goditje të fortë duke rënë me 9%. Në...

FMN: Ekonomia shqiptare pritet të tkurret me 7.5% deri në fund të 2020, tërmeti dhe Covid pasoja të mëdha

Fondi Monetar Ndërkombëtar në mbyllje të misionit të tij në Shqipëri, në një deklaratë për mediat ka bërë të ditur se ekonomia shqiptare pritet...

Bilanci i shifrave, si u fundos ekonomia shqiptare me dy muaj karantinë

Në mars të këtij viti, e gjithë bota hyri në një territor të pashkelur më parë. Shpërthimi i një virusi të panjohur dhe vdekshmëria e...

S&P: Ekonomia shqiptare merr vlerësimin “B+”, me perspektivë të qëndrueshme

Në rishikimin më të fundit të saj, agjencia ndërkombëtare e vlerësimit Standard &Poor’s(S&P) konfirmon për Shqipërinë vlerësimin aktual në “B+” si dhe me perspektivë...

Parashikimi për 2020/ Guvernatori Sejko: Ekonomia shqiptare do të bjerë, do ketë rritje të papunësisë dhe kredive

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko gjatë raportimit që ka bërë sot në Komisionin e Ekonomisë, ka thënë se ekonomia shqiptare do të...

Basha: Jemi para një humnere ekonomike, vendi në krizën më të thellë të 30 viteve

Kreu i PD Lulzim Basha tha se kjo situatë që po kalon vendi për shkak të pandemisë së COVID-19, është kriza më e thellë...

BERZH: Ekonomia shqiptare do të bjerë me 9% në 2020

Sa më shumë kalon koha aq më të zymta bëhen parashikimet e institucioneve ndërkombëtare për rritjen ekonomike të Shqipërisë, si rrjedhojë e pasojave që...

Latest news

Përndiqte ish të dashurën, arrestohet 39 vjeçari në Tiranë

Bie në prangat e policisë një 39 vjeçar në Tiranë që ka përndjekur vazhdimisht ish të dashurën. Gjithashtu Policia ka arrestuar edhe 3 të rinj...

Vdekja e 4 turistëve në hotelin në Qerret, dyshohet se pasi kishin konsumuar alkool dhe kokainë kishin kaluar në overdozë

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me vdekjen e 4 turistëve rusë në saunën e një hoteli në Qerret të Kavajës. Raportohet...

Goditi policin, arrestohet 43 vjeçari në Tiranë

Arrestohet një 43 vjeçar në Tiranë pasi ka goditur një punonjës policie. “Po nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.4 u...

Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen para kohe nga jeta të gazetarit: I jam pranë familjes

Kreu i Partisë demokratike Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të gazetarit Artjan Tepelena. Gazetari humbi betejën me Covid në moshën...

Kishin bërë gati 10 kg kanabis për të shitur, pranga të riut në Fier, në kërkim autori tjetër

Sekuestrohen 10 kg lëndë narkotike në Fier, ndërsa në pranga ka rënë një i ri. Në kuadër të operacionit të koduar “Hoxhara” u arrestua...
- Advertisement -