- Advertisement -

TAG

e majta

E Djathta nuk mund të jetë anestezi për të Majtën!

Nga Elona Caslli Në qëndrimet e ndryshme mbi ngjarje të mbrapshta nën firmën e Rilindjes, përballesh shpesh me qëndrime të llojit; Edhe në kohën e...

LGBT “vë në rresht” politikën shqiptare, aty ku pozita e opozita bëhen bashkë

Klasa politike shqiptare në pjesën më të madhe të rasteve nuk gjen dakodësi për të votuar ligje apo për të marrë vendime edhe pse vihet...

Super-pushteti i partive

Nga Jozefina Lekstakaj Cila është dukuria më masive, më e dukshme dhe më “trendy”, përsa u përket partive politike alla shqiptarçe?! Fakti që këto parti...

E majta nga Luigj Gurakuqi te dhëndri i Qazimit

Nga Ilir Babaramo Linçimi i Blushit nga një turmë e ndërsyer është fotografia më e qartë se çfarë po ndodh në Partinë Socialiste. Në kohën...

Latest news

21 viktima humbin jetën për shkak të COVID-19, mes tyre edhe një 35 vjeçar, rritet numri i infektimeve të reja

Shifra tragjike janë regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë, pasi 21 persona kanë humbur jetën për shkak të COVID-19, duke e...

Ngjarje tragjike/ Gruaja hidhet nga pallati në “Don Bosko” të Tiranës, ndërron jetë

Një grua 30-vjeçare i ka dhënë fund jetës së saj, pasi u vetëhodh nga kati i 3-të i pallatit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen...

Mbërrijnë vaksinat ruse në Maqedoni

Mesditën e sotme arritën në Maqedoninë e Veriut 3000 dozat e para të vaksinës ruse “Sputnik V”. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe ambasadori...

“Pas takimit me Edi Ramën…”, Alfred Peza: Refuzova të kandidoj për deputet, nuk është për mua ajo karrige në këtë fazë të jetës

Alfred Peza ka njoftuar se nuk do të jetë pjesë e listës zgjedhore të 25 prillit. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, gazetari tregon...

Fitoi betejën me Covid-19, Ardit Gjebrea rikthehet në ekran, ka një mesazh për të gjithë shqiptarët

Moderatori i njohur Ardit Gjebrea, ka fituar betejën me koronavirusin. Lajmin e bëri të ditur vetë ai më herët nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale,...
- Advertisement -