- Advertisement -

TAG

Durrës

Durrës, shoku plagos me armë zjarri një 42 vjeçar

Një 42 vjeçar ka mbetur i plagosur me armë zjarri mbrëmjen e sotme (28 nëntor) në qytetin bregdetar të Durrësit, pas një konflikti me...

Ura e Dajlanit, Durrës/ Grabitet kasaforta e një karburanti

Një karburant në Durrës është grabitur në orët e para të mëngjesit të sotëm. Rreth orës 02:00 disa persona të paidentifikuar kanë hyrë nga pjesa...

Depresioni, dy vetëvrasje në Fllakë të Durrësit

Dy persona kanë vrarë veten ditën e djeshme në fshatin Fllakë  të Durrësit. Në të dyja rastet është konstatuar depresioni dhe gjendja e rënduar psikologjike,...

Ngjarje e rëndë në Durrës/ 36 vjeçarja vetëvritet me armë gjahu

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Durrësit ku një 36 vjeçare ka vrarë veten me çifte. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme...

Shpërthim në Durrës, tritol në pjesën e pasme të një automjeti

Një automjet ka shpërthyer dhe më pas është përfshirë nga flakët në rrugën “Taulantia” në Durrës. Sipas policisë, bëhet fjalë për një sasi të vogël...

Grupimi “Bicycle Durrës” oganizon pedalim në formë proteste për më shumë korsi biçikletash

Në qytetin e Durrësit është organizuar  një pedalim në formë proteste  nga grupimi “Bicycle Durrës” , i cili nisi në orën 10:30, përpara teatrit...

Durrës/ Gruaja nga Korça gjendet e mbytur në det

Një grua është gjetur e mbytur mbrëmjen e 29 shtatorit në plazhin e Durrësit. Policia lokale bën me dije se në lagjen Nr. 1 të...

Përdhunoi studenten, arrestohet i riu nga Durrësi

Është arrestuar një 25 vjeçar nga Durrësi pasi akuzohet se ka kërcënuar me vrasje dhe më pas ka përdhunuar një 24 vjeçare banuese në...

Shuhet Safet Berisha, kampioni i madh i Partizanit

Një lajm i hidhur për futbollin shqiptar, ish-kampioni i madh Safet Berisha ka ndërruar jetë në moshën 67 vjeçare. Flitet për një nga figurat...

Durrës, humb jetën roja, e zë poshtë dera e ndërmarrjes

Një 52 vjeçar ka humbur jetën sot pasi e ka zënë sipër porta e hekurt e ndërmarrjes ku ai punonte Policia bën me dije se...

Latest news

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...

207 raste të reja dhe 5 humbje jete nga COVID në 24 orët e fundit në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë shënuar 207 raste të reja me COVID, nga 2698 testime të kryera në total. Nuk...
- Advertisement -