- Advertisement -

TAG

Durrës

Kuvendi/ Noka: Në Durrës sapo ra një avion i vogël me drogë

Deputeti Demokrat, Flamur Noka duke folur në seancën plenare, ka thënë se ditën e sotme në Durrës është rrëzuar një avion që transportonte hashash. Noka...

Durrës/ Punonjësit e TAP në protestë për uljen e pagave

Rreth 200 punonjës të gazsjellësit TAP në Durrës kanë ndërprerë punën mëngjesin e sotëm, dhe kanë dalë në protestë në Shënvlash. Shkak për këtë...

Durrës, “Xhamajka” plagos me armë të ftohtë një 50 vjeçar

Një 50-vjeçar ka mbetur i plagosur me thikë pasditen e sotme në qytetin e Durrësit, pas një sherri në një pikë bastesh sportive. Shtetasi Ramiz Tepshi...

Sekuestrohen 111 kg kanabis në portin e Durrësit

Policia Kufitare e Durrësit, ka  sekuestruar 111 kg kanabis sativa. Droga ishte e ndarë në 66 pako dhe ishte fshehur në karrocerinë e një makine...

Durrës, makinës i vendoset lëndë plasëse artizanale

Një makine i është vënë lëndë plasëse artizanale. Ngjarja ka ndodhur rrethe mesnatës në lagjen numër 2 të qytetit të Durrësit. Sipas policisë persona të paidentifikuar...

Durrës/ Gjendet i mbytur një 65-vjeçar nga Shkupi

Policia e Durrësit ka njoftuar se është gjetur i mbytur në det një shtetas me inicialet  S.Sh, banues në Shkup. Trupi i pajetë është...

Durrës/ Gjendet i mbytur në plazh një person

Eshtë gjetur i mbytur një person në plazhin e Durrësit në sketorin Hamallaj. Policia nuk ka mundur të identifikojë viktimën. Për këtë arsye informon se: “Viktima...

Flamuri që po kap dy shekuj

Nga Ahmet Zani Ky flamur kuqezi, mbart një histori të paktën 170 vjeçare. Prej 75 vjetësh, ruhet me fanatizëm nga familja e Ndue Bajraktarit, një...

Ja çfarë ndodhi në koncertin e mbrëmshëm të Chris Brown

Në fillim ishte e vështirë të besohej që këngëtari me famë botërore Chris Brown do të performonte edhe në Shqipëri, si pjesë e turit...

Kulla e Skënderbeut po rrënohet

Nga Ahmet Zani Kjo ndërtesë mjaft e hershme ndodhet në kodrën e fshatit Ishëm dhe i kalon të 550 vitet. Kulla dykatëshe objekt i luftrave...

Latest news

“Ky është një urdhër i…”, Angela Merkel zbulon arsyen pse nuk e ka bërë ende vaksinën

Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se nuk e ka marrë ende vaksinën e koronavirusit. Gjatë një interviste për një gazetë gjermane, kancelarja thekson: “Unë jam 66...

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...
- Advertisement -