- Advertisement -

TAG

Durrës

Aviacioni Civil: Avioni që u rrëzua pa leje

Aviacioni Civil bëri me dije se avioni që  ra  ditën e sotme në Ishëm nuk ka pasur leje për të qarkulluar në territorin shqiptar. Sipas...

Kuvendi/ Noka: Në Durrës sapo ra një avion i vogël me drogë

Deputeti Demokrat, Flamur Noka duke folur në seancën plenare, ka thënë se ditën e sotme në Durrës është rrëzuar një avion që transportonte hashash. Noka...

Durrës/ Punonjësit e TAP në protestë për uljen e pagave

Rreth 200 punonjës të gazsjellësit TAP në Durrës kanë ndërprerë punën mëngjesin e sotëm, dhe kanë dalë në protestë në Shënvlash. Shkak për këtë...

Durrës, “Xhamajka” plagos me armë të ftohtë një 50 vjeçar

Një 50-vjeçar ka mbetur i plagosur me thikë pasditen e sotme në qytetin e Durrësit, pas një sherri në një pikë bastesh sportive. Shtetasi Ramiz Tepshi...

Sekuestrohen 111 kg kanabis në portin e Durrësit

Policia Kufitare e Durrësit, ka  sekuestruar 111 kg kanabis sativa. Droga ishte e ndarë në 66 pako dhe ishte fshehur në karrocerinë e një makine...

Durrës, makinës i vendoset lëndë plasëse artizanale

Një makine i është vënë lëndë plasëse artizanale. Ngjarja ka ndodhur rrethe mesnatës në lagjen numër 2 të qytetit të Durrësit. Sipas policisë persona të paidentifikuar...

Durrës/ Gjendet i mbytur një 65-vjeçar nga Shkupi

Policia e Durrësit ka njoftuar se është gjetur i mbytur në det një shtetas me inicialet  S.Sh, banues në Shkup. Trupi i pajetë është...

Durrës/ Gjendet i mbytur në plazh një person

Eshtë gjetur i mbytur një person në plazhin e Durrësit në sketorin Hamallaj. Policia nuk ka mundur të identifikojë viktimën. Për këtë arsye informon se: “Viktima...

Flamuri që po kap dy shekuj

Nga Ahmet Zani Ky flamur kuqezi, mbart një histori të paktën 170 vjeçare. Prej 75 vjetësh, ruhet me fanatizëm nga familja e Ndue Bajraktarit, një...

Ja çfarë ndodhi në koncertin e mbrëmshëm të Chris Brown

Në fillim ishte e vështirë të besohej që këngëtari me famë botërore Chris Brown do të performonte edhe në Shqipëri, si pjesë e turit...

Latest news

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...
- Advertisement -