- Advertisement -

TAG

Dua Lipa

Në Izrael nisin peticion për ndalimin e transmetimit të këngëve të Dua Lipës

Një peticion ka nisur në Izrael, me të cilin po bëhet thirrje që këngët e Dua Lipës të ndalohen në radio. Pasi këngëtarja ndau...

Koronavirusi/ Dua Lipa anulon Sunny Hill Festival

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa njoftoi se për shkak të pandemisë, Sunny Hill nuk do të organizohet këtë vit. Në një postim në Instagram, Dua bëri...

Publikohet lista e artistëve më të pasur në Britani, Rita Ora lë pas Dua Lipën

Është publikuar lista e artistëve më të pasur nën moshën 30-vjeçare në Britani, dy këngëtaret shqipare në top 10 nga më të pasurit. Kjo listë...

Koronavirusi, Dua Lipa nesër interviston kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmetin

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa do të realizojë një intervistë të dielën me kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmetin. Intervista do të bëhet nesër,...

Dua Lipa përlotet në Instagram, njofton daljen para kohe të albumit të ri (Film)

Pas dy vitesh punë me albumin e saj "Future Nostalgia", Dua Lipa ka njoftuar e përlotur se projekti i saj do duhej të dilte...

Qentë e Dua Lipës “flasin” shqip (Film)

Revista e famshme e modës, Vogue, ka bërë një mini-serial me Dua Lipën, ku ajo shihet duke e jetuar fantazinë e saj  në koleksionet...

Dua Lipa shkëlqen në Sanremo (film)

Këngëtarja e famshme shqiptare sapo ka perfomruar në Festivalin e famshëm “Sanremo”, në Itali, dhe performanca e saj është pritur me emocione të mëdha. E...

Mori tre milionë klikime për më pak se 24 orë, ja e veçanta e klipit të ri të Dua Lipës

Dua Lipa të premten publikoi këngën “Physical”, e cila është njëherësh kënga e parë e albumit të saj të ri.Për këtë projekt, ajo ka...

Dua Lipa publikon këngën “Physical” para publikimit të albumit (Film)

Këngëtarja Dua Lipa ka publikuar edhe këngën e tretë nga albumi i saj më i ri që do të dalë shumë shpejtë. Kënga ka titullin...

Dua Lipa dhe Bebe Rexha bashkë në një skuadër në “The Voice” në Amerikë

“The Voice” në Amerikë i ka bërë bashkë Dua Lipën dhe Bebe Rexhën. Dy këngëtaret shqiptare, Dua Lipa dhe Bebe Rexha janë bërë bashkë në...

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -