- Advertisement -

TAG

Dua Lipa

Ish-deputetja serbe vlerëson Dua Lipën: Çdokush, serb apo shqiptar duhet të jetë krenar për të

Pasi këngëtarja shqipare Dua Lipa ka thyer rekord duke u radhitur si një nga artistet më të dëgjuara të të gjitha kohërave, ka reaguar...

Pa maskë dhe distancë sociale, Dua Lipa thyen rregullat anti-Covid (foto)

Xhirimet e klipit të ri të këngëtares Dua Lipa janë pezulluar, pasi nuk janë rrespektuar masat e vendosura anti-Covid. Sipas “The Sun”, këngëtarja  është parë...

Dua Lipa shënon sukses me albumin e ri, më i dëgjuari i këtij viti

Dua Lipa, së fundmi ka arritur të triumfojë përballë një sërë artistësh me famë botërore me albumin e fundit që mban titullin “Future Nostalgia”....

Dua Lipa mbështet Biden: Ai qëndroi me ne, kur Kosova u ballafaqua me një katastrofë njerëzore

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka treguar se mbështet kandidatin demokrat, Joe Biden, i cili po kandidon për president të Shteteve të...

Dua Lipa arrin sukses me albumin e ri “Club Future Nostalgia”

Ashtu siç edhe kishte paralajmëruar, Dua Lipa publikoi pak ditë më parë versionin remix të albumit "Club Future Nostalgia”. Për këtë album, artistja shqiptare...

Dua Lipa feston ditëlindjen, Chiara Ferragni e uron në shqip

Artistja me famë ndërkombëtare Dua Lipa feston sot përvjetorin e saj të lindjes. Mes urimeve të pafundme në rrjet ka rënë në sy edhe ai...

Obama publikon listën e këngëve të preferuara, mes tyre edhe artistja shqiptare

Ish-presidenti i ShBA, Barack Obama ka publikuar listën e këngëve që ai dhe familja e tij po dëgjojnë më së shumti këtë verë. Përmes një...

Mustafa Nano: Unë nuk do doja që Dua Lipa të sillej si Novak Gjokoviçi

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa i është bashkuar listës së njerëzve që janë kthyer kundër “Apple” për shkak se harta e tij...

Në Izrael nisin peticion për ndalimin e transmetimit të këngëve të Dua Lipës

Një peticion ka nisur në Izrael, me të cilin po bëhet thirrje që këngët e Dua Lipës të ndalohen në radio. Pasi këngëtarja ndau...

Koronavirusi/ Dua Lipa anulon Sunny Hill Festival

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa njoftoi se për shkak të pandemisë, Sunny Hill nuk do të organizohet këtë vit. Në një postim në Instagram, Dua bëri...

Latest news

Shpëtim Idrizi sqaron hedhjen e shishes ndaj eskortës së ministrit grek: Policia u soll në mënyrë agresive me ne (film)

Lideri i PDIU Shpëtim Idrizi, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” ka sqaruar incidentin e ndodhur sot, ku ai hodhi një...

Idrizi: Rama fliste ndryshe për Çështjen Çame, sot e ka hequr nga fjalori

Kryefjala e ditës së sotme e zhvillimeve të ditës ishte protesta e organizuar nga PDIU dhe shoqata Çamëria kundër vizitës së Ministrit të Jashtëm...

Italia regjistron 89 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, rreth 11 mijë raste të reja

Italia shënon sërish rritje të rasteve të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit janë infektuar 10.874 persona nga 144.737 tamponë të kryer. Në...

Tradhëtari/ Nuk tha një gjysëm fjale për Çamërinë dhe detin e shqiptarëve ia fali Greqisë

Gjatë konferencës me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias, Edi Rama nuk ka guxuar as ta përmendë Çështjen Çame. Nuk ka thënë një gjysëm...

Diktatura/ Policia dhunon protestuesit e PDIU-së dhe Çamërisë (galeria e fotove dëshmi)

Patriotët e PDIU-së, Shoqatës “Çamëria” dhe Vetëvendosjes janë dhunuar shtazërisht nga policia e Rilindjes. Ata nuk janë lejuar të ushtrojnë të drejtën e protestës paqësore,...
- Advertisement -