- Advertisement -

TAG

Dritero Agolli

Një i çmendur, një vend e çmënd (fotot)

Në vendin tim e në vendin tënd Nga Dritëro Agolli Në vendin tim e në vendin tënd E shpojnë lakrën, i hedhin mënd. Në vendin tim e në...

A e tha vetë ai? Që sot e tutje ta thërrasim “gomar”

Nga Enkel Demi “Nuk e kam problem që dikush shprehet negativisht ndaj meje. Në rast se më thonë “gomar”, është opinion, mund të jetë fyerje,...

Jamarbëri, djali magjik që ka lexuar që 15 muajsh (film)

Jamarbër Hoxha është shpallur “Lexuesi më i mirë” në Panairin e librit të këtij viti. 9-vjeçari i spektrit autik ka nisur të lexojë, qysh kur...

Kthim në fillim: Kur “vdiste” PPSH dhe ngjizej PSSH (film)

Nga Luljeta Progni Nga kongresi i dhjetë i PPSH-së më 12 qershor 1991, tek kongresi i marsit 2020, ku u shfaq delegati 100-vjeçar, si relike e...

Vdes bashkëshortja e Dritëro Agollit, Sadija

Ndahet nga jeta në moshën 76-vjeçare bashkëshortja e shkrimtarit të njohur Dritëro Agolli, Sadija. Sadije Agolli ka mbyllur sytë në spitalin e Neurologjisë në Tiranë...

Bashkia e Tiranës kopsht me selvi kushtuar Dritëro Agollit

Nga sot, në Parkun e Liqenit të Tiranës mund të gjeni edhe një kopsht me selvi, kushtuar shkrimtarit të madh shqiptar, Dritëro Agolli, i...

“Dashuri në moshën e Krishtit”, Sadije Agolli rrefen jetën intime: Pengu që do marr me vete

Në përvjetorin e parë të ndarjes nga jeta, Sadija, bashkëshortja e Dritëro Agollit, ka vendosur ta përkujtojë shokun e një jete, duke botuar letërkëmbimin...

Bashkia blen shtëpinë e Agollit dhe Kadaresë

Këshilli Bashkiak i Tiranës pritet të diskutojë këtë të mërkurë të paktën 10 vendime, mes tyre edhe atë për blerjen e shtëpisë së Agollit...

Sadija flet për herë të parë pas vdekjes së Dritëro Agollit

NGA ENI VASILI Kjo intervistë është pjesë e një cikli intervistash syresh të cilat mëtojnë të sjellin para lexuesve profilet e disa prej zonjave të cilat...

Artisti i parë shqiptar që në vitin 1989 ka bërë duart si shqiponjë (film)

Simboli i shqiponjës dykrenare me dy duar në gjoks, aq shumë i përdorur nga artistët, futbollistët dhe të gjithë shqiptarët e njohur nëpër botë...

Latest news

Vrasja e Behar Sofias, Hoxha: Ka pasur lidhje të forta me Policinë

Në emisionin “Opinion” është diskutuar në lidhje me vrasjen e 66-vjeçarit Behar Sofia, i cili u qëllua me armë zjarri mëngjesin e sotëm në...

Udhëtonin në makinë me persona që nuk kanë lidhje familjare, policia gjobit 136 qytetarë

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë gjobitur 136 persona të cilët udhëtonin me makinë me individë me të cilët nuk kishin...

Basha: 25 prilli është ditë ndryshimi, do të mundim virusin politik

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë një takimi me mjekë dhe ekspertë të shëndetësisë në selinë blu ngriti shqetësimin për situatën e pandemisë...

“Thirrjet për qeverinë në vesh të shurdhër”, Mjeku Dasho ashpërson tonet: Përgjegjësit e kësaj katastrofe duhen ndëshkuar

Mjeku Erion Dasho ka deklaruar ditën e sotme se personat përgjegjës për mijëra vdekje shtesë nga Covid-19 duhet të ndëshkohen. Duke folur në takimin që...

Koalicioni ‘Aleanca për ndryshim’/ Basha: Sot siguruam fitoren e Shqipërisë

Nga Lulzim Basha Për 8 vjet Rama e ka lënë Shqipërinë vendnumëro dhe ka dështuar në çdo drejtim. Vende si yni ndërkaq kanë qenë shumë më...
- Advertisement -