- Advertisement -

TAG

drita

Një pjesë e Tiranës sot pa drita, ja oraret dhe zonat ku do ketë mungesë energjie

Sot, nga ora 09:00 deri në orën 14:00 do ketë mungesë energjie në zonën e Selitës, kryesisht Kopshti Botanik dhe Misto Mame. Shkak është remonti...

“Taksat dhe sigurimet do paguhen”/ Rama: Kush nuk paguan dritat, nuk do të ketë drita

Kryeministri Edi Rama tha se mospagesa e dritave nga qytetarët apo subjektet e biznesit, nuk negociohet. Kreu i qeverisë e tha troç që kush nuk...

Kush tha që nuk ka fonde luksi për festa? Kryebashkiaku i Elbasanit harxhon shumën marramendëse për drita

Edhe qyteti i Elbasanit ka ndezur dritat e festave, për të cilën u zhvillua edhe një ceremoni me praninë e kryebashkiakut Gledian Ljatja. Veç elementëve të shumte...

Moti i keq/ Dhjetra fshatra në jug të vendit mbesin pa energji elektrike

Dhjetra fshatra në jug të vendit kanë mbetur pa energji elektrike si pasojë e motit të keq që ka mbërthyer vendin. Bëhet me dije se...

Rikonstruksioni i kabinave/ Tirana sërish pa drita, OSHEE publikon zonat dhe oraret

OSHEE nëpërmjet një njoftimi ka bërë me dije se në dy ditët e ardhshme disa zona do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike për...

Punimet në rrjet, OSHEE publikon zonat dhe oraret që do të hasin ndërprerje energjie elektrike

OSHEE njofton se për shkak të punimeve për rikonstruksionin e kabinave, në datën 7 gusht do të stakohet energjia në këto zona në Tiranë: ...

Shpërthen transformatori, Dhërmiu dhe Himara pa drita që prej mbrëmjes së djeshme

Dhërmiu dhe një pjesë e Himarës kanë mbetur pa energji elektrikembrëmjen e djeshme dhe mëngjesin e sotëm si pasojë e shpërthimit të transformatorit. Shkak për...

Tirana pa drita/ OSHEE: Ja zonat që do të jenë pa energji gjatë dy ditëve në vijim

OSHEE njofton të gjithë abontentët që banojnë në Tiranë se në disa zona të kryeqytetit do të kenë mungesë të energjisë elektrike duke filluar...

Eksploziv shtyllës së tensionit të lartë, gjysma e Shqipërisë rrezikon të mbetet pa drita

Gjysma e Shqipërisë rrezikon të mbetet pa energji elektrikte. Vendosja e një eksplozivi ka dëmtuar një nga këmbët e shtyllës të linjës të tensionit të...

Spitali i Traumës, pa drita në ditën e parë të vitit (film)

Spitali i Traumës është zhytur në errësirë të plotë pasditen e së martës. Në ditën e parë të Vitit të Ri, pacientët e këtij...

Latest news

Me mandatin e tretë të Ramës, Shqipëria i afrohet Kolumbisë jo Europës

Me statusin në Tëitter në mbrojtje të gruas së Carlos , Edi Rama i dha përgjigje dhe pyetjes pse e do mandatin e tretë. Sikur...

Tentoi të futej në Shqipëri pa deklaruar paratë, sekuestrohen 21.900 paund të qytetares britanike

Në doganën e Rinasit janë sekuestruar 21.900 paund, të cilat i përkisnin një qytetareje britanike. Shtetases britanike me iniciale J.R.B iu gjetën paratë e padeklaruara...

Besnik Muçi: Soreca dhe Reforma në Drejtësi si “Aventurë Unike”

Nga Besnik Muçi “Reforma në Drejtësi ka qënë një Aventurë Unike”- tha me gojën plot dhe me një “pafajësi unike” mbrënë në televizionin “euro news...

4 viktima dhe qindra të infektuar në 24 orë, tejmbushen spitalet COVID

Në 24 orët e fundit në vendin tonë kanë humbur jetën 4 persona për shkak të COVID-19, ndërkohë që kanë rezultuar pozitivë 299 të...

Zbulimi sensacional: Roma ishte koloni sarde, pra pellazge

Zërat që  shkrimet e para të gjetura në Italinë e sotme ishin latine, përditë e më shumë po e marrin të vërtetë se ato...
- Advertisement -