- Advertisement -

TAG

dom Gjergj Meta

Historia 180 gradë në dekorimet e Presidentit

Nga dom Gjergj Meta Ideja e këtij shkrimi, që prej kohësh më vërtitej në mendje, u materializua pasi Presidenti i Republikës, zoti Bujar Nishani, dekoroi me...

Toleranca nuk mjafton! Duhet dashuri…

Nga dom Gjergj Meta “Predikuesit e tolerancës duhet të bëjnë një hap mbrapa. Toleranca nuk është gjë tjetër vetëm se një slogan i atyre që...

Vertetë është i pashpresë ky vend?

Nga Dom Gjergj Meta Refreni “Ky vend nuk bëhet!” shpreh shumë gjëra bashkë. Sigurisht shpreh dëshpërimin e shumë sish, të cilëve u dhimbset vetja, pasi...

Pritjet zyrtare të Krishtlindjes dhe një gjest ungjillor

Nga Dom Gjergj Meta Nuk kishte se si të mos përfshiheshin nga entuziami shumë njerëz, kur nëpërmjet mediave, kanë marrë vesh se këtë vit Arqipeshkëvia...

Arqipeshkvia Metropolitane Tiranë – Durrës, nuk do të ketë pritje zytare për politikanët ditën e Krishtlindjes

ARQIPESHKEVIA METROPOLITANE TIRANË - DURRËS Njoftim për shtyp Festat e fundvitit janë gjithmone një motiv gëzimi për ne të gjithë. Për ne të krishterët, Krishtlindja është festa në...

Në thelb mbetemi komunistë

Nga Gjergj Meta Pse unë mendoj që shpirti social i shqiptarëve në Shqipëri është ende thelbësisht komunist? Kjo ndodh, sepse ne kërkojmë ende nga shteti të...

Cinizmi “i ligjshem” i Prof. Plasarit!

Nga Gjergj Meta Lexova shkrimin e profesor Aurel Plasarit me titull “Mendime për historinë e feve si lëndë mësimore” në gazetën Panorama të ditës së...

A duhet liturgjia të flasë vetëm gegnisht?

Një përgjigje për Ledi Shamkun! Nga Gjergj Meta Shumë e dashur Ledi! Po i përgjigjem një pyetje publike që ua ke drejtuar të gjithëve në rrjetin social,...

Latest news

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...

Kim Mehmeti: Shqipëria duhet të dëshmojë atë që tregoi Kosova: regjimet i rrëzon vetëdija, jo pandemia!

Në komentin e tij të përjavshëm në Syri Tv, analisti Kim Mehmeti tha ndër të tjera se Shqipëria duhet të dëshmojë atë që tregoi...
- Advertisement -