- Advertisement -

TAG

dom Gjergj Meta

Periferi – Qendër dhe anasjelltas!

Nga dom Gjergj Meta Periferia i jep qendrës detajet dhe nuancat pa të cilat qendra nuk do të ishte e plotë. Një qendreje të vetmjaftueshme, pa...

Që askush të mos ndjehet vetëm…

Nga dom Gjergj Meta Kovidi-19 duhet marrë seriozisht, jo vetëm pse vret dhe krijon probleme shendetësore, por për pasojat që po shkakton në jetën e...

Dom Gjergj Meta: Ata që i vënë qëllimisht zjarret mund të djegin edhe njerëz

Ipeshkvi i Dioqezës së Rrëshenit, Dom Gjergj Meta ka shprehur dhimbje dhe zemërim për djegien e disa pyjeve në vend përgjatë ditëve të fundit. Meta...

Të heqim dorë nga normaliteti

Të dashur miq, Në Shqipëri e në Ballkan numrat e të prekurve me COVID-19 po rriten. Ndjej për detyrë qytetare që t’ju ftoj të kujdesemi për...

Vrasja e 24-vjeçarit në Krujë/ Dom Gjergj Meta: Sa shumë gjana kisha me të thanë sot

Lidhur me vrasjen e dy vëllezërve në Krujë, ka reaguar përmes një mesazhi Dom Gjergj Meta, i cili kishte njohje personale me më të...

Kush është i riu i dyshuar për vrasjen e vëllezërve në Krujë (foto)

Publikohet fotoja e autorit të vrasjes së dyfishtë mbrëmjen e djeshme në Krujë, i cili dyshohet se është Roland Pula 32-vjeç. Mëson se Xhontil Bardhi...

Liria nuk jetohet vetëm – copëza meditimi

Atdheu ynë është njerëzimi. Çdo frymëmarrje, njerëzore apo shtazore, çdo jetë vegjetale, çdo gur, çdo centimetër dhé, apo çdo litër ujë, na përkasin. Zoti...

Shkruan dom Gjergj Meta: Një histori me Ramazan

Në një tregim timin të para disa viteve me titull "A more avdes?" ju kam folur për Ali Domin, një burrë nga Pjeza e...

Presidenti Ilir Meta e ka vendin në shesh. Ripostimet e dom Gjergj Metës nuk mjaftojnë

Protesta e aktivistëve në mbrojtje të Teatrit, së cilës policia ju përgjigj me dhunë të pashoqe ka sjellë disa reagime të vrullshme të Presidentit...

“Grumbullimet fetare” apo lapsus-i i pavend i Ministrisë së Shëndetësisë

Nga Dom Gjergj Meta Koha që po kalojmë të gjithë bashkë, mbart në vetvete shumë ndërlikime, stres, paqartësi, por edhe shumë humanitet, solidaritet, përkujdesje e...

Latest news

Shpëtim Idrizi sqaron hedhjen e shishes ndaj eskortës së ministrit grek: Policia u soll në mënyrë agresive me ne (film)

Lideri i PDIU Shpëtim Idrizi, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” ka sqaruar incidentin e ndodhur sot, ku ai hodhi një...

Idrizi: Rama fliste ndryshe për Çështjen Çame, sot e ka hequr nga fjalori

Kryefjala e ditës së sotme e zhvillimeve të ditës ishte protesta e organizuar nga PDIU dhe shoqata Çamëria kundër vizitës së Ministrit të Jashtëm...

Italia regjistron 89 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, rreth 11 mijë raste të reja

Italia shënon sërish rritje të rasteve të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit janë infektuar 10.874 persona nga 144.737 tamponë të kryer. Në...

Tradhëtari/ Nuk tha një gjysëm fjale për Çamërinë dhe detin e shqiptarëve ia fali Greqisë

Gjatë konferencës me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias, Edi Rama nuk ka guxuar as ta përmendë Çështjen Çame. Nuk ka thënë një gjysëm...

Diktatura/ Policia dhunon protestuesit e PDIU-së dhe Çamërisë (galeria e fotove dëshmi)

Patriotët e PDIU-së, Shoqatës “Çamëria” dhe Vetëvendosjes janë dhunuar shtazërisht nga policia e Rilindjes. Ata nuk janë lejuar të ushtrojnë të drejtën e protestës paqësore,...
- Advertisement -