- Advertisement -

TAG

dom Gjergj Meta

Dom Gjergj Meta: Ata që i vënë qëllimisht zjarret mund të djegin edhe njerëz

Ipeshkvi i Dioqezës së Rrëshenit, Dom Gjergj Meta ka shprehur dhimbje dhe zemërim për djegien e disa pyjeve në vend përgjatë ditëve të fundit. Meta...

Të heqim dorë nga normaliteti

Të dashur miq, Në Shqipëri e në Ballkan numrat e të prekurve me COVID-19 po rriten. Ndjej për detyrë qytetare që t’ju ftoj të kujdesemi për...

Vrasja e 24-vjeçarit në Krujë/ Dom Gjergj Meta: Sa shumë gjana kisha me të thanë sot

Lidhur me vrasjen e dy vëllezërve në Krujë, ka reaguar përmes një mesazhi Dom Gjergj Meta, i cili kishte njohje personale me më të...

Kush është i riu i dyshuar për vrasjen e vëllezërve në Krujë (foto)

Publikohet fotoja e autorit të vrasjes së dyfishtë mbrëmjen e djeshme në Krujë, i cili dyshohet se është Roland Pula 32-vjeç. Mëson se Xhontil Bardhi...

Liria nuk jetohet vetëm – copëza meditimi

Atdheu ynë është njerëzimi. Çdo frymëmarrje, njerëzore apo shtazore, çdo jetë vegjetale, çdo gur, çdo centimetër dhé, apo çdo litër ujë, na përkasin. Zoti...

Shkruan dom Gjergj Meta: Një histori me Ramazan

Në një tregim timin të para disa viteve me titull "A more avdes?" ju kam folur për Ali Domin, një burrë nga Pjeza e...

Presidenti Ilir Meta e ka vendin në shesh. Ripostimet e dom Gjergj Metës nuk mjaftojnë

Protesta e aktivistëve në mbrojtje të Teatrit, së cilës policia ju përgjigj me dhunë të pashoqe ka sjellë disa reagime të vrullshme të Presidentit...

“Grumbullimet fetare” apo lapsus-i i pavend i Ministrisë së Shëndetësisë

Nga Dom Gjergj Meta Koha që po kalojmë të gjithë bashkë, mbart në vetvete shumë ndërlikime, stres, paqartësi, por edhe shumë humanitet, solidaritet, përkujdesje e...

Dom Gjergj Meta uron të gjithë shqiptarë: Për shumë mot Pashkën! (film)

Ipeshkvi i Mirditës, Dom Gjergj Meta ka uruar të gjithë besimtarëve katolikë festën e Pashkëve. Përmes një video urimi, Dom Gjergj Meta theksuar se Pashkët...

Diferenca ndërmjet luftës dhe epidemisë…

Një mesazh dërguar Dom Gjergj Metës nga Apostol Vaso Dom Gjergji të përshëndes dhe të falenderoj për qëndrimin e urtë dhe të mençur që mban në këto...

Latest news

Ku dështoi Kosova në sigurimin e vaksinës kundër COVID-19?

Derisa vendet e rajonit kanë filluar vaksinimin e qytetarëve kundër COVID-19, në Kosovë ende nuk ka arritur vaksina kundër kësaj sëmundjeje. Serbia ka nisur vaksinimin...

Rama takon të hënën Presidenten e KE dhe euro-komisionerin për zgjerim Oliver Varherly

Me 1 mars kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga delegacioni shqiptar do të marrë pjesë në takimin e Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel....

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...
- Advertisement -