- Advertisement -

TAG

Dibra

Lëvizja e popullsisë, Dibra dhe Gjirokastra humbasin nga një deputet. Po kujt i shtohen?

Dibra dhe Gjirokastra janë dy qarqet e vetme ku do të ketë ndryshime në numrin e deputetëve që do të zgjidhen në 25 prill. Parashikimet...

Ulet popullsia/ Dibra humbet një deputet, si lëviz mandati

Në votimet e pranverës së ardhshme, banorët e Qarkut Dibër do të zgjedhin një deputet më pak. Kjo, për shkak se në regjistrat e...

Tirana kalon mbi 1000 të infektuar me COVID, kush është qyteti me më pak raste

Aktualisht në Shqipëri janë 1991 raste aktive me koronavirus në të gjithë vende. Kreun e qyteteve më të infektuara e mban Tirana me më shumë se...

Rama tregon dy Bashkitë që i ka me merak nga pandemia, do thyejë karantinën dhe premton inspektim në terren

Kryeministri Edi Rama gjatë një komunikimi në rrjetet sociale që ka zhvilluar me kryebashkiakët e zonave të gjelbra, është tek masat ndaj pandemisë. Ai tregoi...

Zvkryeministri i Maqedonisë së Veriut: Dibra e lirë pas 30 ditësh, asnjë rast me koronavirus

Zvkryeministri i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani në një intervistë për “Abc e Mëngjesit”, me Enkel Demin ka komentuar situatën në të cilën ndodhet...

Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut/ Konfirmohen 5 raste të reja, mes tyre mjekë dhe infermierë

Numri i të infektuarve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut ka shkuar në 31 dhe ljamin e ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë,...

Maqedonia e Veriut/ Shkon në 7 numri i të prekurve nga koronavirusi

Tre raste të reja janë shfaqur me koronavirus në Maqedoninë e Veriut. Bëhet fjalë për tre familjarë të çiftit tashmë të infektuar nga Dibra....

Rrëfimi prekës i babait që humbi djalin 2 vjeçar: Po mblidhja hekurishte kur më thanë ka rënë zjarr (film)

Në banesë ndodhej vetëm nëna e tij me vajzën disa muajshe, ndërsa i ati ishte duke mbledhur kanoçe për të siguruar ushqim për 8...

Shiti siguracione makinash false në Bari, arrestohet në Durrës shqiptari

Policia në Portin e Durrësit ka arrestuar një 21-vjeçar nga Dibra, pasi kishte shitur disa siguracione makinash të falsifikuara në Bari. Shtetasi F. B., 21...

Protesta e opozitës/ Mijëra protestues nisen nga Dibra

Mijëra mbështetës të opozitës janë nisur nga qarku i Dibrës për të marrë pjesë në protestën e sotme. Mësohet se nga 4 bashkitë e qarkut...

Latest news

Vret me thikë vjehrrën, arrestohet 44-vjeçarja në Dibër

Një 44-vjeçare është arrestuar në fshatin Maqellarë të Dibrës, pasi pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me thikë vjehrrën 74-vjeçare  e...

“25 Prilli, referendum kundër korrupsionit”, Meta ashpërson tonet nga Borshi

Presidenti Ilir Meta përmes një fotoje të postuar në facebook nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rëshqitjes së dherave ka...

Bënë kërdinë në Cërrik, kapen hajdutët që boshatisën magazinat

Policia e Cërrikut ka zbardhur disa vjedhje duke arrestuar autorin, E. U., 35 vjeç, si dhe u shpall në kërkim D. K., 32 vjeç,...

Mbi 100 viktima, Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë të jetë në shifra të larta numri i qytetarëve të prekur me Covid-19 në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë...

Haiku nga Kobayashi Issa (15 qershor, 1763 – 5 janar 1828)

Me tim atë Me tim atë do të shihja muzgun mbi fushat e gjelbra . . . Bora po shkrin Bora po shkrin dhe fshati përmbytet nga fëmijët. . . . Mbi një degë Mbi një degë që pluskon teposhtë...
- Advertisement -