- Advertisement -

TAG

Departamenti i Shtetit

Ngjarje tragjike/ Pinë dezinfektues duarsh për t’u dehur, tre të vdekur dhe një i verbuar

Tre persona vdiqën dhe një tjetër mbeti i verbër nga helmimi me metanol, pasi pinë dezinfektues duarsh për t'u dehur. Ngjarja ndodhi në New Mexico,...

DASH shtyu përgjigjet e Lotarisë Amerikane/ Ambasada: Nuk do të ketë impakt negativ

Departamenti i Shtetit pasi deklaroi shtyrjen e përgjigjeve për Lotarinë Amerikane deri në 6 qershor, vjen me një tjetër njoftim të rëndësishëm për qytetarët...

Kur gjen Gurunë e duhur dhe fiton qetësinë shpirtërore

Edi Rama e ka shpallur në një studio televizive, se ka gjetur gurunë që e udhëheq në rrugën e Nirvanës. Ai tha: "Vangjush Dako është...

Rama vizitë në SHBA, takon sot Sekretarin Amerikan të Shtetit Michael Pompeo

Kryeministri Edi Rama është nisur për vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai do të takohen me Sekretarin Amerikan të Shtetit Michael...

“Kushtetuesja”, DASH: Po ndjekim situatën pas komenteve të Presidentit Meta

Departamenti i Shtetit thotë se 'është në dijeni' të komenteve të Presidentit Ilir Meta ndaj ambasadës së Shteteve të Bashkuara dhe diplomatëve amerikanë dhe...

Pas Dakos, radha e Gjiknurit për t’u shpallur “non grata” nga SHBA?!

Shpallja “non grata” e Vangjush Dakos nga Departamenti i Shtetit la shije të hidhur majtas e aq më tepër në rrethin e ngushtë të...

“Vangjush Dako non grata në SHBA”- VOA tregon pse u mor kjo masë dhe një statistikë mbi numrin e zyrtarëve që u është refuzuar...

Departamenti i Shtetit vendosi sot kryetarin e Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako në listën e personave që u ndalohet hyrja në Shtetet e Bashkuara...

Vangjush Dakos dhe familjes së tij i ndalohet hyrja në SHBA

Departamenti i Shtetit ndalon hyrjen në Shtetet e Bashkuara të Kryetarit të Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako dhe anëtarëve të familjes së tij. Vendimi, i...

Departamenti i Shtetit, konfirmon Llotarinë Amerikane edhe për 2018

Departamenti Amerikan i Shtetit konfirmoi se për vitin 2018, do të ketë sërish 50.000 fitues të Llotarisë Amerikane nëpër botë. Përzgjedhja si përherë është rastësore...

Opozita pranon Paketën McAllister, 16 pikat e paketës

Partia Demokratike dhe partitë opozitare kanë shpërndarë një njoftim për mediat, duke zbardhur takimin me zëvendësndihmës sekretarin amerikan të shtetit, Hoyt Brian Yee si...

Latest news

Frut apo lëng, cila është mënyra më e mira për t’a konsumuar gjithë familja

E keni pyetur veten ku ndryshon të hash fruta nga të pirit atë? Të pish lëng frutash është e lehtë, por ekspertët thonë që...

Qyteti që “prodhoi” koronavirusin shënon zero raste, në Wuhan hapen pa kufizime edhe klubet e natës

Ish-epiqendra e pandemisë COVID-19, nga ku dyshohet se ka ardhur edhe koronavirusi, qyteti kinez Wuhan nuk ka raportuar asnjë rast të ri në 24...

Ikën si legena/ Tifozët “trima” sllavo-maqedonë ia mbathën, kur u afruan shqiptarët (film)

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar për ndalimin e 16 të rinjve maqedonas, të dyshuar për fyerje ndaj shqiptarëve,...

Të shtënat me armë zjarri te “Astiri”, ky është 45 vjeçari i plagosur (foto)

Një ngjarje e rëndë ndodhi vetëm disa minuta më parë në zonën e "Astirit" në Tiranë, ku një person mbeti i plagosur me armë...

Shpërthim i fuqishëm në Durrës, qyteti bregdetar “pushtohet” nga tymi

Një shpërthim i kontrolluar ka ndoodhur në ambientet e brendshme të pallatit të Kastratëve në lagjen 17 në Durrës. Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit...
- Advertisement -