- Advertisement -

TAG

debore

Dëbora bllokon Rrugën e Kombit, shpërthejnë qytetarët: Dështim total, nuk ka borëpastruese

Mjaftuan pak reshje dëbore pranverore për të bllokuar Rrugën e Kombit, një arterie kryesore për lidhjen me pjesën veriore, verilindore dhe Kosovën. Vonesa e...

Pas Covidit, Bill Gates akuzohet për shpikjen e dëborës në Teksas

Në rrjetet sociale është duke qarkulluar një teori konspirative se bora që ka mbërthyer Teksasin në SHBA është e rreme dhe është krijuar nga...

Asnjë borëpastruese, banorët në Rrajcë pastrojnë rrugët e bllokuara

Reshjet e borës kanë shkaktuar problematika në zona të ndryshme të vendit. Në Përrenjas, Rrajcë Sutaj, Rrajcë Skëndërbej 1, Rrajcë Skëndërbej 2, si edhe Gjashtëlish...

Koncesionet që i lanë njerëzit në mes të borës/ Kel Demi: Në krye të vendit kemi shkërdhatat (film)

Një koncesion jepet nga qeveria, kur ajo është e pamundur të kryejë një shërbim të caktuar në një sektor të caktuar. Kjo e drejtë e...

Aktorja e njohur shqiptare bllokohet nga dëbora në Qafë-Thanë, zbulohet arsyeja

Dhjetëra qytetarë janë bllokuar në doganën e Qafë-Thanës, për shkak të kushteve të vështira të motit. Atje është bllokuar edhe aktorja e njohur, Zamira Kita...

Lëpusha pa energji elektrike dhe e izoluar nga bora, banorët apel për ndihmë

Moti i keq dhe reshjet e borës kanë lënë pa energji elektrike banorët e Lëpushës. Burime bëjnë me dije se banorët kërkojnë  ndërhyrjen e qeverisë...

Dëbora zbardh Peshkopinë, akset që kanë vështirësi në qarkullim

Nata e mbrëmshme solli reshje bore edhe në zona të ulëta deri në 600 m mbi nivelin e detit. Ndërkohë dita e sotme i gjeti...

Alarm i kuq në Itali, pritet të përfshihet nga stuhi shiu dhe dëbore

Italia fqinje pritet që të përfshihet nga moti i keq këtë të diel. Mediat italiane bëjnë me dije i gjithë vendi pritet që të përfshihet...

Javën tjetër fillon dëbora, zonat me reshjet më të dendura

Temperaturat mesatare janë ulur me disa gradë gjatë kësaj jave në vend, ndërsa në vijim pritet që të fillojnë reshjet e dëborë duke na...

Flokët e para të dëborës zbardhin Lurën, ARRSH: Kujdes makinat që kalojnë në këtë aks (foto)

Kanë filluar reshjet e para të borës për këtë vit në Shqipëri. Pamjet e publikuara në rrjetet sociale nga SHMU, ARRSH, tregojnë se si ka...

Latest news

Ik maturant! “Apliko jashtë!”, “Ik, larg!”

Nga Orilda Kalami Provimet e maturës janë përballja e parë e një filize me shtetin. Një filizë idealist, ëndërrimtar, pasionant, naiv, me talente, pa talente,...

EURO 2020: Dita e Lewandowski dhe Spanjës, 3 duelet në program për sot

EURO 2020 vijon rrugëtimin dhe sot janë programuar tre duelet e radhës në grupe. Në grupin D luhet edhe ndeshja tjetër prej orës 15:00,...

Përmirësohet situata me koronavirusin në Maqedoninë e Veriut, shënohet dita e parë pa asnjë viktimë pas 9 muajsh

Maqedonia e Veriut të dielën (13 qershor) nuk ka regjistruar asnjë viktimë me COVID-19 duke shënuar ditën e parë pa viktima që nga shtatori...

Zgjedhjet në PD/ Mbyllet numërimi në total: Fiton bindshëm Lulzim Basha me 81.7%

Ka përfunduar numërimi i votave në shkallë vendi në zgjedhjet brenda PD-së, për kreun e ri. Ka përfunduar numërimi në total i votave në të...

LGBTI kërkon heqjen e fjalës “nënë”/ Bes Kallaku: Shpirtin ma ngroh vetëm “o ma, o ba”… (film)

Kërkesa e komunitetit LGBTI për të zëvendësuar fjalën “nënë” me “prind që ka lindur” ka shkaktuar mjaft debat dhe revoltë tek qytetarët, të cilët...
- Advertisement -