Fjalë kyçe: dashuria

OpEd / Nga Media -

Mos harro të hapësh dritaren!

Nga Dom Gjergj Meta A mban mend kur zgjoheshe dhe mezi prisje të dilje jashtë, me vrap, apo i përgjumur duke fërkuar sytë? Kur rrezet e para të diellit të…

Foto dite / Nga 27-shi -

Ç’është dashuria?

Dashuria është një motiv i shpresës, në të kundërt do të ishte një jetë boshe. Dashuria ka forcën të na bashkojë pa i mohuar tjetrit dinjitetin e tij, unin e…

Duke lexuar një libër / Nga Media -

Shën Valentini

Nga Ardit Çela Unë i solla gruas një gjerdan francez… E ajo mua një xhaketë të modës Hëngrëm ëmbëlsira si të qëm’ obez’ Në mbrëmje karkaleca e verëra të shkuara kohës……