Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

A nuk është fotografia më e bukur që u kanë zënë sytë sot?

Nga Media 0

“Romeo poshtë ballkonit të Zhuljetës”, ky është imazhi perfekt që i vjen çdokujt në mendje kur bëhet fjalë për të prshkruar një dashuri të vërtetë. Por tashmë dashuria është larg këtij konteksti. Serenatat apo lutjet poshtë ballkoneve nuk ekzistojnë, më së shumti ekzistojnë muret, ato të Facebook-ut. Mbushen plot postime që shfaqin dashuri, buzëqeshje, dhurata, lule dhe çdo formë tjetër lumturie. Por larg vëmendjes së rrjeteve, dashuria është edhe në zemrat e atyre njerëzve që e jetojnë ndjenjën në kushtet e një jete modeste, larg buqetave të mëdha. Një burrë me rroba pune që udhëton në autobus me një lule të vetme në duar, a nuk është kjo fotografia më e bukur që keni parë sot?

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej