- Advertisement -

TAG

DASH

DASH: Shqipëria asnjë përparim në luftën kundër pastrimit të parave, shkak korrupsioni dhe trafiku drogës

DASH në raportin më të fundit në lidhje me pastrimin e parave për vitin 2020 thekson se Shqipëria nuk ka bërë asnjë përparim për...

DASH e vlerësoi si ithtar të drejtësisë, qytetarët vërshojnë me komente në faqen e Ambasadës Amerikane: Ky është kriminel i komunizmit

DASH vlerësoi ditën e djeshme ish-kerun e KED-së, Ardian Dvorani si ithtar të reformës në drejtësi. Vlerësimin e Dvoranit e ka mirëpritur dhe Ambasada Amerikane...

DASH shtyu përgjigjet e Lotarisë Amerikane/ Ambasada: Nuk do të ketë impakt negativ

Departamenti i Shtetit pasi deklaroi shtyrjen e përgjigjeve për Lotarinë Amerikane deri në 6 qershor, vjen me një tjetër njoftim të rëndësishëm për qytetarët...

Meta përshëndet qëndrimin e DASH: Respektimi i ligjit është mbi të gjitha

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas deklaratës së Departamentit të Shtetit se janë duke vëzhguar situatën. Meta thotë se përshendet qëndrimin e DASH se respektimi...

Presidenti Meta në një konferencë të jashtëzakonshme (live)

Ashtu sikurse ishte paralajmëruar, Presidenti i vendit Ilir Meta po mban në këto momente një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp. Gjatë konferencës, Meta pritet t’i...

Tabaku: Sondazhi i fundit i Bankës Botërore, alarmante

Ish deputetja demokrate, Jorida Tabaku ka reaguar lidhur me sondazhin e fundit te Bankës Botërore lidhur me korrupsionin në vend. “Sondazhi i fundit i Bankës...

Zyrtari i DASH: Përkushtim i palëkundur për SPAK e BKH. Qeveria t’i kontrollojë burgjet

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan për Çështje të Narkotikëve dhe Ligjzbatimit Jorgan Andrews, thotë se përkushtimi i Shteteve të Bashkuara për të mbështetur ngritjen e...

Kriza politike/ Pas Ruçit, Bashës dhe Kryemadhit, zyrtari i lartë amerikan takon Ramën

Ka përfunduar pak minuta më parë takimi i kryetares së LSI, Monika Kryemadhi me Drejtorin për Europën Qendrore dhe Jugore në Departamentin e Shtetit,...

Lotaria Amerikane/ DASH bën njoftimin e rëndësishëm

DASH ka publikuar së fundmi të dhënat mbi Lotarinë Amerikane. Pothuajse 84 mijë aplikantë janë përzgjedhur rastësisht nga sistemi, mes rreth 15 milionë regjistrimeve...

Raporti i DASH: Shqipëria nuk përmbush standardet, gra dhe fëmijë pre e trafikimit kryesisht seksual

Një raport vjetor i Departamentit amerikan të Shtetit për trafikun e qënieve njerëzore i publikuar të enjten, e klasifikon përsëri Shqipërinë si vend të...

Latest news

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Naomi Campbell i habit të gjithë, nënë për herë të parë në moshën 50-vjeçare (foto)

Supermodelja Naomi Campbell i ka surprizuar të gjithë ditën e sotme teksa ka zbuluar se është bërë nënë për herë të parë. Naomi ka...
- Advertisement -