- Advertisement -

TAG

Dardha

Dardha, aty ku dështoi asimilimi

Dardha është një fshat turistik që i përket rrethit të Korçës. Një fshat që është themeluar nga familjet rebele gjatë kohës së Perandorisë Osmane...

Rreshje dëbore në disa qytete të vendit, mbyllet edhe porti i Vlorës dhe Durrësit

Shqipëria ditën e sotme është përfshirë nga një mot tepër i pazakontë për vendtin tonë. Stuhitë e forta të erës kanë sjellë shumë probleme...

Hani lëkurën e këtyre frutave, kanë dyfish më shumë vlera ushqyese

Sipas ekspertëve, konsumimi i disa frutave bashkë me lëkurë ndihmon shumë në përmirësimin e disa problemeve shëndetësore. Disa nga frutat që mund të konsumohen edhe...

Kur çokollata takon dardhat (dhe pastaj Olti Currin)

Nga Iva Tiço Edhe kur je fillestare fare në kuzhinë, ka ca kombinime, që i di vetvetiu. Për shembull që dardhat dhe çokollata janë një...

Dëbora zbardh Dardhën dhe Voskopojën

Ulja e temperaturave ka sjellë edhe dëborën e parë në juglindje te vendit. Dardha, Voskopoja, Lekasi dhe Moglica në rrethin e Korçës por edhe...

Dardha dhe vetitë e saj kuruese

Dardhat ulin yndyrnat në gjak, forcojnë kockat si dhe ndihmojnë në tretjen e ushqimit si dhe luftojnë infeksionet. Ky frut i ëmbël përbën një burim...

Pak raki Dardhe dhe shuhen dasitë partiake

Duhej vetëm një largim i shkurtër nga Tirana drejt Dardhës, malësisë së Korçës dhe shuhen të gjitha dasitë mes partive politike, pushtetit dhe opozitës. Ato...

Latest news

Deputeti i PD-së, Bujar Leskaj jep alarmin: Dhjetëra shkolla në Vlorë janë mbyllur! Propaganda qeveritare nuk mund të mbulojë plagët e arsimit shqiptar

Deputeti i PD-së Bujar Leskaj ka uruar të gjithë nxënësit në mbarë vendin që sot nisin zyrtarisht procesin mësimor, ndonëse nën kushtet e pandemisë...

Alfred Cako bën deklaratën e habitshme: Ju tregoj se kush i kontrollon sot paratë e shqiptarëve

Konspiracionisti Alfred Cako shprehet se sot paranë e zotëron ‘Familja Rothschild’. Sipas tij, kjo familje zotëron të gjitha bankat e botës, edhe ato në...

Nuk ka bashkëpunim, talibanët ekzekutojnë drejtuesin e ISIS bashkë me 8 oficerë të tjerë

Ish-kreu i grupit terrorist ISIS-K, Abu Omar Khorasani është ekzekutuar dje në një burg në Afgansitan, njoftonte qeveria talibane. Ai ka qenë drejtues i degës...

Përfundon mbledhja e PD-së, Basha jep deklaratë për mediat: Jemi kthyer në parlament për këto arsye

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Ai theksoi se qeveria Rama është fajtori...

Emërimi i Vlora Hysenit/ Kurti dhe Osmani e shkarkuan nga detyra, ndërsa Rama e punëson si këshilltare

Vlora Hyseni, nëndrejtore e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, është emëruar këshilltare e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Lajmin e bëjnë me dije mediat kosovare,...
- Advertisement -