- Advertisement -

TAG

Cikago

Humb jetën mësuesi shqiptar nga COVID-19, mesazhi prekës i së bijës: Bëni kujdes nga ky virus i mallkuar

Jani Depo, me origjinë nga Sinica e Devollit, por që prej 20 vjetësh jetonte në Çikago, ishte një nga viktimat e fundit e COVID-19...

Mjeku shqiptar në Çikago: Ja çfarë ilaçesh iu sugjerojmë pacientëve me koronavirus

Mjeku me origjinë shqiptare Mario Ademaj, i cili punon në një nga spitalet e Çikagos në Shtetet e Bashkuara tha në një intervistë për...

13 akuza për abuzim seksual, arrestohet R Kelly

Këngëtari amerikan, R Kelly është arrestuar të enjten në Çikago nga policia e Nju Jorkut, për abuzim seksual. Ndaj 52 vjeçarit rëndojnë 13 akuza për...

Përkujtohet 75 vjetori i genocidit grek, organizohet protestë para Konsullatës greke në Çikago

Në përkujtim të orëve vrastare të genocidit grek ndaj popullit shqiptar dhe Çamërisë ditën e nesëërmë KSHA do të organizojë protestë para Konsullatës greke...

“Revolucioni i Tetorit” ndodhi në Nëntor…dhe disa rrena të tjera të mitosuna si 1 Maji

Nga Ilir Seci Data 1 Maj që njihet në disa vende të botës si “Dita e Punëtorevë” asht e shpallun si e tillë nga Internacionalja...

Veliaj në Çikago: Brenda 5 viteve ujërat e zeza nuk do të derdhen më në Lanë

Në ditën e dytë të vizitës së tij në SHBA, në Bienalen e Arkitekturës së Çikagos, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, prezantoi...

Veliaj prezanton sheshin “Skënderbej” në Bienalen e Çikagos: Për t’u krenuar

Sheshi “Skënderbej” është bërë pjesë e forumit më të madh të arkitektëve dhe urbanistëve të botës, sikurse është Bienalja e Arkitekturës së Çikagos, ku...

“Skënderbej” në Bienalen e Ariktekturës në Çikago

Sheshi “Skënderbej" është përzgjedhur si një nga projektet më të mirë që do të diskutohet në Bienalen e Arkitekturës në Çikago. Kryetari i Bashkisë Erion...

SHBA, numri i vrasjeve kalon kuotën e 700-të, hera e parë në 20 vjet

Në bilancin e fundit të viktimave nga përdorimi i armëve në Çikago të Shteteve të Bashkuara janë regjistruar 7 të vdekur dhe 20 të...

Të shtëna me armë në Çikago, 4 viktima

Në qytetin e Çikagos kanë mbetur të vdekur 4 persona dhe janë plagosur  të paktën 15 të tjerë nga disa të shtëna ditën e...

Latest news

Këshilli Kombëtar i PD jep “ok”, miratohet lista me kandidatët për zgjedhjet e 25 prillit

Këshilli Kombëtar i PD ka dhënë miratimin e tij për listën me kandidatët të propozuar nga Kryesia për zgjedhjet e 25 prillit. Lulzim Basha, kryetari...

Publikohet lista e PD për Tiranën, Shpëtim Idrizi renditet i nënti, Mesila Doda e 12-ta

Parti Demokratike ka publikuar rënditjen me emrat e kandidatëve të saj për qarkun e Tiranës, teksa pas disa orësh pritet të dorëzohet dhe lista përfundimtare...

A i lufton vaksina kineze mutacionet? Zbulohen rezultatet e studimit të fundit

Sipas të dhënave të një studimi në Brazil bëhet e ditur se vaksinat ndaj Covid-19 të zhvilluara nga Sinovac Biotech Ltd e Kinës është...

Shteti europian në luftë me rastet e reja: Zgjaten masat kufizuese kundër koronavirusit

Kryeministri Hollandez Mark Rutte tha të hënën se ora policore për të luftuar shpërthimin e koronavirusit duhet të vazhdojë të paktën deri më 31...

Xhemal Gjunkshi nuk do jetë kandidat në 25 prill, Basha e ‘josh’ me një pozicion të ri

Pas Eno Bozdos, edhe Xhemal Gjunkshi nuk do të jetë pjesë e zgjedhjeve të 25 prillit 2021 si kandidat në lista. Burimet bëjnë me dije...
- Advertisement -