- Advertisement -

TAG

çifteli

Fillon turneun nëpër Europë/ Këngëtari i njohur amerikan mahnitet nga çiftelia (film)

Këngëtari i njohur amerikan, Lenny Kravitz duket se është mahnitur nga muzika e prodhuar e çiftelisë, e cila njihet si një vegël muzikore kordofone...

Politika dhe muzika/ Safet Gjici, nderi i Kukësit (film)

Muzika dhe politika shqiptare po bëhen të pandara. Safet Gjici ende pa u konfirmuar si kandidat për kryebashkiak të Kukësit, e ka gati këngën....

Amerikani që do të doktorohet për çiftelinë shqiptare

Nga Gili Hoxhaj Jo vetëm shqiptarët kanë në dhomat e tyre të varur çiftelinë. Amerikani Jeff Charest e ka pasur një të tillë qysh prej...

Jo vetëm lahutën, Serbia kërkon të “marrë” dhe xhubletën shqiptare

Jo vetëm lahuta dhe të kënduarit me lahutë, por duket se edhe xhupleta shqiptare po kërkohet të përvetësohet nga Serbia. Këtë fakt e zbuloi në...

Unë s’kam dëgjuar kurrë “live” tinguj lahute, kush ma ka fajin?

Nga Alma Nikolli Kur isha e vogël më kanë kënduar nina-nana. Jo shumë herë besoj, se ne fëmijët e asaj kohe sikur kemi qenë më...

Rapsodi shqiptar i bie çiftelisë në mes të New a York-ut: Amerikë ty të gjetë e mira (Film)

"Despacito" me çifteli? E kush do ta kishte imagjinuar një kombinim të tillë nëse mjeshtri i dy telëshit, Fatmir Makolli nuk do ta kishte relaizuar. Rapsodi...

Agjencia polake e turizmit video për Shqipërinë, çifteli, det dhe magji (Film)

Tinguj çiftelie të ndërthutur me tingujt e dallgëve, bukurinë e natyrës dhe rrezet e diellit. Kjo është atmosfera që përcjell videoja turistike e një agjencie...

Rita Ora merr “Çelësin e Qytetit” dhe një çifteli: Do t’i tregoj botës për zhvillimin e Tiranës

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, dhuroi mbrëmjen e kaluar emocione të paharrueshme për mijëra shqiptarë, të cilët kishin mbushur si asnjëherë tjetër...

Malësorit mund t’i mungonte shumëçka, por jo kënga e shpirtit

Njeriu i kullës në shkrep shpesh në mbrëmjet familjare, apo të kremtesh popullore, merrte çiftelinë dhe niste t’i luante gishtat dhe t’i thoshte fjalët....

Shqiptari “pushton” Strasburgun me çiftelinë e tij, “Bukuroshja e lalës” e preferuara e francezëve

Nga Alma Nikolli Si e imagjononi ju një djalë që i bie çiftelisë? Me flokë të gjatë, pa qeleshe, të veshur me stil? Mendoj që...

Latest news

Droga në Durrës/ Lala: Lidhje me politikën, po shpëtohen peshqit e mëdhenj

Gazetarja Klodiana Lala hodhi akuza ndaj Policisë së Shtetit dhe foli për zyrtarë të inkriminuar, lidhur me drogën e kapur në portin e Durrësit,...

Berisha: Rama do të arratiset në Beograd më 26 prill, do të kërkojë azil politik

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi nga studioja e “Zgjedhje 2021” në “Vizion Plus” se më 26 prill kreu i qeverisë, Edi Rama, do të arratiset...

Investigimi i Guardian: Si e lejoi Facebook qeverinë shqiptare të shtrembërojë diskursin politik

Një investigim i bërë nga britanikja “The Guardian” ka ekspozuar sesi gjiganti i rrjeteve sociale Facebook ka lejuar politikën ne vende të pazhvilluara që...

Kosova pritet të sigurojë mbi 100,000 doza të vaksinës së prodhuar nga Pfizer/BioNTech

Kosova do të sigurojë mbi 100,000 vaksina kundër koronavirusit Pfizer/BioNTech deri në fund të qershorit. Lajmi u bë i ditur nga programi COVAX i...

Denincimi i qytetarit: Në rrugën Dhorkë Orgocka po kryhen arnime për fushatë elektorale (Film)

Një tjetër denoncim është bërë nga qytetarët për rrugën Dhorkë Orgocka, pasi Bashkia përdor fushatën elektorale për të kryer riparimin e Rrugës. Nga videoja e...
- Advertisement -