Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rapsodi shqiptar i bie çiftelisë në mes të New a York-ut: Amerikë ty të gjetë e mira (Film)

Nga Media 0

“Despacito” me çifteli? E kush do ta kishte imagjinuar një kombinim të tillë nëse mjeshtri i dy telëshit, Fatmir Makolli nuk do ta kishte relaizuar.
Rapsodi Makolli, me çiftelinë e tij është bërë sërish protagonist, duke gëzuar zemrat e shumë shqiptarëve që Amerika i frymëzoi me ëndrra e shpresë.
Pasi reciton disa vargje, ai puth tokën amerikane dhe i bie çiftelisë.
“Oj Kosovë, ec përpara e mos ki frikë
se e kem mik këtë Amerikë.
Që na u gjet në ditë të vështira,
hej, Amerikë ty të gjetë e mira!
Ndihma jote e dërguar,
na mundësoi ne për të jetuar.
Prandaj erdha sot këtu,
me shpirt e zemër për t’u falenderu.
Per s’mjafton kaq për të uruar,
pa ta puth këtë tokë të bekuar!”

28.10.2018, ne qender te Amerikes, New York- Madison Square Garden….pershendetje per te gjith Diasporen tone te dashur.

Posted by Fatmir Makolli on Monday, October 29, 2018

Despacito me çifteli

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej