Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Fillon turneun nëpër Europë/ Këngëtari i njohur amerikan mahnitet nga çiftelia (film)

Nga Ejona 0

Këngëtari i njohur amerikan, Lenny Kravitz duket se është mahnitur nga muzika e prodhuar e çiftelisë, e cila njihet si një vegël muzikore kordofone e Shqipërisë dhe Malit të Zi Jugor.

Vetë këngëtari ka postuar një video në Instagram ku shihet teksa duartroket muzikën e luajtur në çifteli nga një i moshuar maqedonas dhe duke shijuar performancën e disa fëmijëve të vegjël të ulur në rrugë, të cilët po i binin darabukut.

“Shkup, Pazari i Vjetër. Dita më e bukur, duke takuar njerëz të bukur”-ka shkruar këngëtari krahas videos së publikuar.

Kravitz, nga muaji mars ka filluar turneun e tij europian të koncerteve, ndërsa sot pritet të performojë në Shkup.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej