- Advertisement -

TAG

Bulqize

Iu publikua video duke pirë kokainë, SPAK pushon hetimet për kryebashkiakun e Bulqizës

Prokuroria e Posaçme (SPAK) ka pushuar hetimet për kryebashkiakun e Bulqizës Lefter Alla. Hetimet për Allën nisën pas publikimit të një video ku pretendohej se...

Bulqizë/ Të shtëna me armë në banesën e Përgjegjësit të Sigurimeve Shoqërore

Pasditen e sotme në fashtin Gjoricë, Bulqizë, janë dëgjuar shtëna me armë ku një person që drejtonte një mjet tip "Golf" ka qëlluar me...

Bulqizë, hidhet nga pallati, humb jetën 33-vjeçari

Një ngjarje e rënd ka ndodhur në Bulqizë, sot rreth orës 06:50, në lagjen “Minatori”, ku një 33-vjeçar është hedhur nga një pallat duke gjetur vdekjen. Policia...

Infektohet me koronavirus punonjësi i qendrës shëndetësore në Bulqizë, i gjithë personeli në karantinë

Një rast i ri me koronavirus është shfaqur ditën e sotme në Bulqizë. Mësohet se i infektuari është pjesë e stafit të Njësisë Vendore...

Ngjarje e rëndë/ Plagosen me thikë dy vëllezër në Bulqizë

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në Bulqizë ku dy vëllezër janë plagosur me thikë ndërsa nuk është identifikuar ende autori. Ngjarja...

Bulqizë/ Kultivonte kanabis në banesë, arrestohet 31-vjeçari

Një 31-vjeçar në Bulqizë ka rënë në prangat e policisë, pasi iu gjet kanabis në banesë. Mësohet se 31-vjeçari kishte kultivuar disa fidanë kanabisi në...

Arrestohet 56 vjeçari në Bulqizë, i sukuestrohen kallashnikov, detonatorë dhe 600 fishekë

Policia e Shtetit ka njoftuar se se ka arrestuar një 56 vjeçar në fshatin Tërnovë në Bulqizë, pasi posedonte armë zjarri pa leje. Bëhet me...

Konfirmohet një rast me koronavirus në Bulqizë, ishte i shtruar në QSUT

Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Bulqizë. Bëhet me dije se i infektuari ka qenë i shtruar në QSUT. Mësohet se i infektuari është...

Aksident në Bulqizë/ Motorri përplaset me shtyllën elektrike, 30-vjeçari dërgohet me helikopter në spital

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak më parë në Bulqizë. Mësohet se një motorr është përplasur me një shtyllë  elektrike. Si pasojë ka mbetur i...

Arrestohet 55-vjeçari në Bulqizë, prishi qetësinë e qytetarëve dhe kundërshtoi me dhunë policët

Policia e Bulqizës ka arrestuar ditën e sotme në flagrancë një 55 vjeçar. Mësohet se shtetasi H. D., ishte në gjendje të dehur dhe ka...

Latest news

Ku dështoi Kosova në sigurimin e vaksinës kundër COVID-19?

Derisa vendet e rajonit kanë filluar vaksinimin e qytetarëve kundër COVID-19, në Kosovë ende nuk ka arritur vaksina kundër kësaj sëmundjeje. Serbia ka nisur vaksinimin...

Rama takon të hënën Presidenten e KE dhe euro-komisionerin për zgjerim Oliver Varherly

Me 1 mars kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga delegacioni shqiptar do të marrë pjesë në takimin e Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel....

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...
- Advertisement -