- Advertisement -

TAG

Bulqize

Rrëshqet në akull, 10 vjeçari nga Bulqiza niset drejt Tiranës me helikopter

Një fëmijë 10-vjeçar në Bulqizë ka lënduar kokën ndërsa luante në akull dhe është nisur në gjendje të rëndë drejt spitalit të traumës. Raportohet se...

Skandal në rrugën Klos-Bulqizë, vendi kthehet në ‘varrezë’ për qentë e ngordhur

Pamje skandaloze nga vendi i quajtur “Qafë Dushk” pjesë e rrugës nacionale Klos-Bulqizë në fshatin Klos katund. Disa qen të ngordhur janë hedhur pak metra...

Aksident i rëndë në Bulqizë, automjeti del nga rruga

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Bulqizë, ku një automjet ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në livadh. Ngjarja ka...

Korça shijon dëborën e parë për këtë vit, zbardhet edhe Bulqiza (film)

Reshje të dendura dëbore kanë filluar të bien në qytetin e KorՌës mbrëmjen e sotme, të parat për këtë vit. Deri më tani nuk ka...

Reshjet intensive, uji mbulon rrugën në Bulqizë

Përkeqësimi i kushteve të motit gjatë ditëve të fundit kanë sjellë përmbytje në disa zona të vendit. Problematike është situata edhe në Bulqizë. Një nga...

Vodhi 50 kg naftë dhe bateri gjeneratori, arrestohet 27-vjeçari nga Bulqiza

Një 27-vjeçar është arrestuar nga policia në Bulqizë pasi ishte shpallur në kërkim për vjedhje. I riu i identifikuar me inicialet L.L., dyshohet se...

Bulqizë, karantinohen dy mjekë pas dyshimeve për Covid 19, pritet përgjigja e analizave

Në të gjitha spitalet e vendit, mjekët dhe infermierët po infektohen çdo ditë, duke cunguar shërbimin shëndetësor për qytetarët. Edhe spitali i Bulqizës siduket...

Ngacmoi seksualisht të miturën, arrestohet 53 vjeçari në Bulqizë

Policia e Bulqizës ka vënë në pranga një 53 vjeçar i cili dyshohet se ka ngacmuar seksualisht një të mitur. Bëhet me dije se ngjarja...

Pasojat e motit të keq në Bulqizë, rrëzohet disa pemë, shkëputet energjia elektrike

I gjithë rrethi i Bulqizës është përfshirë mbrëmjen e djeshme dhe mëngjesin e sotëm nga reshje të dendura e shoqëruar me erë të fortë....

Aksidentohet rëndë 32 vjeçari në Bulqizë me motor, niset me helikopter drejt Tiranës

Një 32 vjeçar është aksidentuar rëndë në Bulqizë. Ai është nisur me urgjencë drejt Tiranës me helikopter. Bulqizë / informacion nga policia: Rreth orës 09.30, në fshatin...

Latest news

Droga në Durrës/ Lala: Lidhje me politikën, po shpëtohen peshqit e mëdhenj

Gazetarja Klodiana Lala hodhi akuza ndaj Policisë së Shtetit dhe foli për zyrtarë të inkriminuar, lidhur me drogën e kapur në portin e Durrësit,...

Berisha: Rama do të arratiset në Beograd më 26 prill, do të kërkojë azil politik

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi nga studioja e “Zgjedhje 2021” në “Vizion Plus” se më 26 prill kreu i qeverisë, Edi Rama, do të arratiset...

Investigimi i Guardian: Si e lejoi Facebook qeverinë shqiptare të shtrembërojë diskursin politik

Një investigim i bërë nga britanikja “The Guardian” ka ekspozuar sesi gjiganti i rrjeteve sociale Facebook ka lejuar politikën ne vende të pazhvilluara që...

Kosova pritet të sigurojë mbi 100,000 doza të vaksinës së prodhuar nga Pfizer/BioNTech

Kosova do të sigurojë mbi 100,000 vaksina kundër koronavirusit Pfizer/BioNTech deri në fund të qershorit. Lajmi u bë i ditur nga programi COVAX i...

Denincimi i qytetarit: Në rrugën Dhorkë Orgocka po kryhen arnime për fushatë elektorale (Film)

Një tjetër denoncim është bërë nga qytetarët për rrugën Dhorkë Orgocka, pasi Bashkia përdor fushatën elektorale për të kryer riparimin e Rrugës. Nga videoja e...
- Advertisement -