- Advertisement -

TAG

Bulqize

Helmohen disa nxënës të një shkolle në Bulqizë, një e mitur niset me urgjencë drejt Tiranës

Disa nxënës të një shkolle 9-vjeçare “Godvi” në Bulqizë janë helmuar, duke përfunduar në spital. Mësohet se një nxënëse e klasës së 8 në një...

Dhunohet e grabitet çifti në Bulqizë, 6 persona thyejnë derën

Një grabitje ka ndodhur në fshatin Çernene të Bulqizës, ku gjashtë persona janë futur në një banesë, duke dhunuar çiftin që ndodhej brenda dhe...

Jeta në Bulqizë mes vdekjeve në miniera dhe padrejtësisë

Pas disa kthesave që gjarpërojnë në lagjen e Qytetit të Ri në Bulqizë, në këmbët e një pallati të vjetër të periudhës së ish-regjimit...

Vdekja e nënës dhe 2 fëmijëve në rrethana misterioze në Bulqizë, çfarë tha e mbijetuara e familjes

Të tjera detaje dalin në dritë nga ngjarja tragjike në Ostren të Bulqizës, ku në rrethana ende të paqarta nëna dhe dy fëmijët e...

Pikë kthese nga hetimet e tragjedisë në Bulqizë, mjeku: Dritaret e banesës ishin hapur, dyshohet se vdiqën nga

Dalin detaje të reja nga ngjarja e rëndë që ndodhi mëngjesin e sotëm në Bulqizë, ku mjeku i zonës thotë se vdekja e nënës...

Tragjedia në Bulqizë, reagon Basha: Ndoqa me dhimbje lajmin

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar lidhur me tragjedinë që preku mëngjesin e sotëm familjen Tolaj në Bulqizë, ku si humbi jetën nëna...

Video-skandali/ Dyshimet e reja të Prokurorisë së Posaçme: Kokaina nuk u konsumua në Bulqizë (film)

Kryebashkiaku socialist i Bulqizës Lefter Alla u paraqit paraditen e sotme sërish në Prokurorin e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ku ka...

Sherr me disa personave në Bulqizë/ Dhunohen edhe efektivët e policisë, përfundojnë në pranga tre persona

Një sherr mes disa personave ka ndodhur në orët e vona të mbrëmjes së djeshme në Bulqizë. Policia ka mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe ka...

Aksidentohet minatori në Bulqizë, Sindikata: Kompania i kishte ndryshuar vendin e punës

Në minierën e kromit në Bulqizë është aksidentuar minatori Tush Asllani. Policia bën me dije se minatori është dërguar drejt spitalit të Traumës, Tiranë për...

Denoncimi: “I forti i kromit” gjuan me pistoletë në Kamëz, policia fsheh ngjarjen

Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha ka bërë publik një tjetër denoncim të një ngjarjeje të rëndë të ndodhur mbrëmë në Kamëz. Sipas një qytetari të...

Latest news

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...
- Advertisement -